Події, Суспільство

Сумщину відвідав уповноважений Верховної Ради України з прав людини

Омбудсман Дмитро ЛУБІНЕЦЬ зустрівся з начальником Сумської ОВА Володимиром АРТЮХОМ, народними та місцевими депутатами, представниками бізнесу, освітянами та журналістами. Про це повідомляє Сумська ОВА.

– Безумовно, питання прав людини в час, коли йде війна, коли, на жаль, маємо серйозні втрати як серед військових, так і серед мирних жителів, коли агресор постійно порушує закони і звичаї війни, питання дотримання прав людини є дуже актуальним і важливим. І ваша інституція, яка створена для підтримки населення, є необхідною сьогодні, – зазначив Володимир Артюх.

Одне з актуальних питань, які підняв очільник області під час зустрічі, стосувалося саме надання якісних і оперативних соціальних, медичних та інших послуг захисникам і захисницям України та їх родинам.

– Наш основний принцип роботи із ветеранами та членами їх родин: ми йдемо до них, до ветеранів. Органи влади, соціальні служби мають забезпечити, щоб ветерани отримували всі необхідні пільги та допомоги, які їм гарантувала держава. І ми разом із Представницею Уповноваженого з прав людини в Сумській області будемо врегульовувати питання таким чином, щоб більше 300 ветеранів, які повернулись з війни, не почували себе покинутими. Адже ми розуміємо, що наші захисники пройшли випробування смертю, вони бачили смерть в обличчя. Це зовсім інші українці, які потребують нашої допомоги. І робота Уповноваженого Верховної Ради та Представника Уповноваженого з усіма нашими інституціями обласного та місцевого рівня дуже важлива для нашого регіону, – розповів очільник Сумської ОВА.

Також очільник області повідомив про реалізацію на Сумщині пілотного проєкту «Помічник ветерана», в рамках якого кожен демобілізований військовий отримає персонального помічника, до якого зможе звернутися за допомогою.

Володимир Артюх говорив також про те, що Сумщина сьогодні через обстріли з боку ворога втрачає мирних жителів, в тому числі дітей.

– У жовтні, на жаль, ми втратили дівчинку і хлопчика, яким було по 14-16 років, попереду у яких мало бути ціле щасливе життя. Саме тому Сумська область – єдина в Україні запровадила евакуаційні заходи з прикордоння. І більше 600 дітей було евакуйовано з 5-кілометрової зони в безпечні місця, – говорив очільник області. – До речі, я вважаю, що з населених пунктів в межах 5 км варто вивезти всіх дітей. Адже ми, дорослі, відповідальні за їх життя.

У своєму виступі Уповноважений з прав людини відзначив, що він вперше перебуває на Сумщині, але розуміє, наскільки складне життя в прикордонному з країною-агресором регіоні: «В першу чергу, я хотів би подякувати, що Сумщина зараз захищає всю територію нашої держави. Ми розуміємо, що щодня тут відбуваються обстріли, руйнування і фактично продовжують порушуватись базові права наших громадян з боку рф».

Омбудсмен відрекомендував усім присутнім свого Представника в Сумській області Тетяну МИРОНЕНКО.

Мета нашої інституції – це розбудова потужної, дієвої та корисної мережі регіональних представництв, – наголосив Омбудсман України.

Також Дмитро Лубінець розповів про основні напрями роботи (захист прав діючих військовослужбовців, переселенців, осіб, які перебувають в полоні, дітей та всіх, чиї права порушуються. Він закликав жителів Сумщини звертатися безпосередньо до його Представниці в Сумській області з питаннями щодо порушень прав людини.

Коментувати