COVID-19, Події

Ситуація з захворюванням на коронавірус у Шостці залишається напруженою. Мешканців закликають не нехтувати правилами карантину в Пасхальні дні

Станом на ранок 26 квітня, в інфекційних відділеннях ЦРЛ перебуває 60 хворих, з них 46 – мають підтверджений діагноз COVID-19, 8 – з підозрою. На апараті ШВЛ перебуває один пацієнт. Про це у ході апаратної наради повідомив головний лікар ЦРЛ Олег Штогрин:

– Ще двоє хворих знаходяться під оглядом реаніматологів. Розслаблятися зарано, особливо на Великодні свята.

Протягом минулого тижня кількість хворих на ГРВІ зменшилась, серед дорослого населення на 9%, захворіло 251 особа та серед дітей на 44%, захворіло  95  осіб. Спостерігається незначне зниження кількості хворих на СOVID-19, повідомив директор ЦПМСД Олександр Жук.

Під амбулаторним спостереженням та лікуванням перебуває 251 особа, серед них п’ятеро дітей.

Медик повідомив, що в амбулаторіях закінчилися швидкі тести на COVID-19, які медичні заклади отримували централізовано. Тому наразі, хворі з підозрою на коронавірус проходять тестування методом ПЛР-дослідження.

На минулому тижні ми 303 матеріали відвезли в м. Суми. Крім того, займалися щепленням маломобільних груп населення вакциною CoronaVac. Лікар та медична сестра виїжджали до людей додому. За минулий тиждень вакциновано 69 мешканців Шостки. Цього тижня працюватимемо у сільській місцевості, в якій 34 особи виявили бажання вакцинуватися.

На початку поточного тижня медичні заклади очікують на вакцину AstraZeneca, якою щепитимуть осіб старше 60 років. Виявили бажання нею вакцинуватися 460 осіб.

Станом на ранок 26 квітня у Шостці та селах громади залишається 545 активних осередків захворювання на коронавірус. Протягом вихідних виявлено 77 нових випадків інфікування СOVID-19 по м. Шостка та 10 по р-ну, зазначила Ірина Хаміцевич, завідувачка Шосткинським міськрайонним відділом ГУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Захворюваність зберігається на досить високому рівні. По всій області, відповідно і в Шостці, перевищені показники для визначення регіонів зі значним поширенням СOVID-19, тому ми залишаємось у «червоній» зоні. Основне, що від нас залежить – дотримання карантинних обмежень.

Керманич громади Микола Нога, з огляду на ситуацію з захворюванням на коронавірус, закликав жителів дотримуватись усіх умов карантину, особливо в Пасхальні дні.

– Обмежень по відвідуванню церков немає, але треба тримати дистанцію 1.5 метри та бути в масці, аби після Пасхальних свят не збільшилась кількість захворілих.

Коментувати