Виставка, Мистецтво, Новини, Освіта, Суспільство

«Святкове розмаїття» представлено на виставці гуртків декоративно-ужиткового мистецтва Шосткинського Центру естетичного виховання

Свої поробки під ялинку представили на виставці вихованці гуртків декоративно-ужиткового мистецтва Шосткинського Центру естетичного виховання. В фойє позашкільного закладу виставлені роботи юних майстрів різного напряму: пензля, з бісеру та соломи, вишивка та в’язання, тому експозиція дитячих робіт має назву «Святкове розмаїття».

Юні вихованці ЦЕВу зі своїми педагогами на заняттях, виробляючи різноманітні поробки, зберігають та примножують своєю майстерністю українські національні традиції і ремесла. Кожна дитяча робота – це світ його фантазії, в якому він живе і творить.

Керівниця “Зразкового художнього колективу” студії образотворчого мистецтва “Мальва”, Альона Юрковська – новий педагог позашкільного закладу і ця виставка робіт її вихованців перша. Вона зізнається, що хвилюється, як сприймуть експозицію юних художників відвідувачі виставки.

Ми обрали осінню тематику. Дітей захоплюють її фарба – золотисті, різнобарвні, з сонечком та дощем. Дітям подобається це малювати. Ще ми малювали пейзажі, натюрморти, тваринок, яких діти дуже люблять зображувати.

І це дійсно так. На роботах дітей чимало чудернацьких і симпатичних котиків та собачок. Восьмирічна Яринка Малишок вже два роки займається в студії образотворчого мистецтва «Мальва». Коли постало питання підготувати на виставку роботу, дівчинка довго не замислювалася, вона намалювала котика й назвала його Барсик.

Дівчинка зізнається, що дуже любить тварин і хоче собі котика. А на малюнку вона зобразила хвостатого, який гуляє по місту і вальяжно відпочиває у кав’ярні за філіжанкою кави.

Ще одна учениця студії образотворчого мистецтва Софійка Кривонос. Вона початківець. До студії прийшла всього два місяць тому, але вже опанувала техніку малювання. Вона як і Яринка дуже любить тварин, тому й малюнок у неї – симпатичний песик Джек. Дівчинка говорить, що дуже хоче собі такого ж надійного друга.

Малюнок ще однієї юної художниці, Софійки Ковальчук має свій настрій та дитячу фантазію образу зображеного персонажа. Виявилося, що дівчинка намалювала себе під час прогулянки по осінньому казковому місту.

Представлені на виставці чудові роботи “Зразкового художнього колективу” майстерні “Бісероплетіння” під керівництвом Світлани Коновалової. Цей гурток існує в центрі естетичного виховання вже більше 20-ти років. За цей час вихованці колективу ставали переможцями різноманітних конкурсів як регіонального рівня, так і всеукраїнських.

Пані Світлана говорить, що працює з кожною дитиною індивідуально, тому й вироби у всіх різні. Обирають роботу за бажанням дитини, те, що їй більше подобається, розповідає керівниця майстерні “Бісероплетіння”. “В цьому році ми взяли напрямок нам вишивку та ткацтво бісером“, – поділилася педагог.

8 років займається в майстерні «Бісероплетіння» Анна Мазнєва. За цей час дівчина опанувала багато різних технік. Зізнається, що більше всього їй подобається плести гердани. Ці прикраси у неї виходять бездоганні, зі смаком підібрана кольорова гамма. Анна, як досвідчена майстриня, продає свої вироби через інтернет та дарує рідним і подружкам.

Одна з найулюбленіших технік – це плетіння на верстаті. В цьму році в вже навчилася плести “селянки”. Це таке намисто, яке зараз на мені, – показує дівчина гарну прикрасу у себе на шиї.

Олександра Гарбуз займається бісероплетінням майже рік. Її мрія навчитися виготовляти складні вироби – гердани та селянки. Поки дівчинка плете прикраси – браслети на руку. Вони креативні та цікаві. Такі браслети Саша подарувала мамі та двом бабусям. Ще планує зробити такі подарунки на Новий рік сестричкам.

З 2006 року працює у Центрі естетичного виховання гурток  “Іграшки та сувеніри”, його керівник Сергій Козленко. Його вихованці виготовляють не тільки м’які іграшки, а й квіти. Педагог впевнений, що отримані навички стануть їм у нагоді в подальшому житті.

Виставили свої роботи й вихованці гуртків «В’язання” та “Художня вишивка”. Їх керівниця Наталія Буцик розповідає, що перші роботи початківців – невеличкі, це проста вишивка, згодом вони опановують вишивку хрестиком. Пані Наталія пишається своїми учнями, адже вони неоднократно ставали переможцями різноманітних конкурсів.

Ми познайомилися з Ольгою Пушкар. Дівчинка сім років опановує художню вишивку та в,язання. За цей час вона навчилася майстерно виконувати свої роботи. На виставку виготовила символ наступного Нового року – змійку.

Більше 20-ти років існує у позашкільному закладі гурток “Дизайн соломою”. Його керівниця Наталія Симоненко розповідає, що вони працюють у двох напрямах – аплікація та плетіння соломою. На виставці представлені перші роботи початківців, аплікації соломою. Старші ж діти виставили новорічні іграшки, плетині з соломи.

Варто зазначити, шо плетіння та аплікація соломою – це кропітка робота, яка потребує технологічної підготовки матеріалу для виконання поробок. Перший крок – це заготівля соломи, потім її обробка. Олександр Сорока весь цей процес знає досконало. У гуртку він займається більше шести років. На виставці – його аплікація з соломи.

Саша говорить, що для виготовлення, наприклад, янгола потрібно декілька хвилин, але є роботи, на які витрачається значно більше часу. Хлопчик показує намисто з соломи, його він виготовляв більше трьох днів.

Ознайомитися з виставкою юних майстрів можна протягом новорічно-різдвяних свят у приміщенні Центру естетичного виховання «Юність» та зарядитися світлою дитячою енергетикою.

Коментувати