Події, СБУ, Суспільство

СБУ на Сумщині розслідує понад 1,4 тис. фактів вчинення окупантами воєнних злочинів

Слідчі СБУ поводять розслідування у 680 кримінальних провадженнях за 1405 фактами вчинення воєнних злочинів окупантами на Сумщині. Щодоби з території рф збройні сили та формування окупантів здійснюють обстріли та завдають ударів по цивільній інфраструктурі регіону, внаслідок чого гинуть та отримують поранення мирні мешканці, у тому числі, діти, зазнають пошкоджень та руйнації навчальні заклади, медичні установи, агропідприємства, домоволодіння цивільних громадян. Про це повідомляє Управління СБ України в Сумській області.

Зазначається, що вже з початку 2024 року внаслідок ворожих обстрілів та ударів дронами загинули двоє жінок та чоловік в Есманській та Великописарівській громадах, є поранені, зруйновані домоволодіння місцевих мешканців, магазин, аптека та інші об’єкти цивільної інфраструкутри.

За цими фактами вбивства та поранення окупантами мешканців регіону слідчі СБУ проводять досудове розслідування за ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни). Тривають дослідження речових доказів, опитування свідків та постраждалих.

Окупанти, які вчиняють воєнні злочини, напевно, сподіваються, що не будуть ідентифіковані та зможуть уникнути покарання. Дарма: сучасні можливості дозволяють встановити кожного причетного до злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.Отримані речові докази та свідчення надають інформацію, яка дозволяє ідентифікувати кожного причетного до злочинів проти мирного населення нашої держави. Воєнні злочини не мають строку давності, відповідальність за їх вчинення невідворотна, і кожен причетний рашист нестиме заслужене покарання, – вказано в повідомленні.

Коментувати