Події, СБУ, Суспільство

СБУ з початку року притягнула до кримінальної відповідальності 12 поціновувачів «руського міра» на Сумщині

З початку 2023 року слідчі Служби безпеки України за процесуального керівництва прокуратури повідомили про підозру 12 прихильникам «руського міра» на Сумщині. Серед прибічників ворожої агресії – мешканці Сум, Шостки, Енергодара, Конотопа та Конотопського району. Про це повідомляє Управління СБ України в Сумській області.

Зазначається, що семеро підозрюваних активно поширювали серед громадськості регіону ворожі наративи з виправдовування збройної агресії росії та заявляли, що Україна сама на себе напала та винна у розпочатій проти неї війні.

Водночас інші п’ятеро з підозрюваних розміщували російські пропагандистські фейки та звеличували воєнні злочини рашистів на своїх сторінках у забороненій в Україні соціальній мережі.

Серед викритих на поширенні ворожих наративів та вихвалянні окупантів не тільки українці, але й громадянка рф, яка, маючи посвідку на проживання в Україні, у Сумах бажала «руського міру».

Також днями слідчі СБУ за процесуального керівництва обласної прокуратури повідомили про підозру за ч. 2 ст. 436-2 (поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році та, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України, ще двом поширювачам антиукраїнського контенту в забороненій в Україні соцмережі «однокласніки».

Мешканець та жителька Конотопщини розміщували матеріали, у яких підтримували та вихваляли злочинні дії російських окупантів та незаконних збройних формувань т.зв. “днр/лнр”, вчинені в Україні.

З початку 2023 року на Сумщині слідчі СБУ за процесуального керівництва прокуратури скерували до судів обвинувальні акти стосовно 10 прибічників та пропагандистів російської агресії в Україні.

Коментувати