Новини, СБУ, Суспільство, Технології

СБУ затримала очільника проєктної організації, яка працювала на компанії друзів путіна

Служба безпеки запобігла передачі агресору новітніх розробок України у сфері нафтогазової промисловості. У результаті контрдиверсійних заходів на Сумщині затримано керівника проєктної організації, яка працювала на фінансово-промислові групи кремля. Серед них – підсанкційні компанії «роснафта» Ігоря Сєчина та «Сібур Холдинг», засновниками якої є мільярдери Геннадій Тимченко та Леонід Міхельсон.

За даними слідства, фігурант організував розробку конструкторської документації на будівництво автоматизованих систем управління енергозабезпеченням на об’єктах російських монополістів.

Задокументовано «початкове замовлення» від компаній країни-агресора на загальну суму 30 млн рублів. До цієї вартості входило виготовлення проєктних документів у вигляді електронних схем, креслень та інструкцій на виробництво і використання високотехнологічного обладнання.

Для виконання «підряду» фігурант залучив знайомих інженерів-проєктувальників та програмістів із Сумщини, які мали відповідний досвід роботи. Готові розробки ділок планував відправити своїм спільникам в рф через хмарні сервіси кодування інформації, а гроші за це отримати на власні криптовалютні гаманці.

У такий спосіб ворожий пособник сподівався приховати свою співпрацю з російськими монополістами, які забезпечують основні поставки палива для окупаційних угруповань рф. Зв’язок з компаніями країни-агресора зловмисник дистанційно підтримував через посередників – двох знайомих проєктувальників з рф.

У ході документування злочинної діяльності фігурантів, Служба безпеки зірвала передачу технологічних розробок до рф і затримала організатора оборудки. Під час обшуків за місцями роботи і проживання затриманого виявлено комп’ютерну техніку, мобільні телефони та чорнові записи із доказами злочинної діяльності.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили організатору оборудки про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору).Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Триває розслідування для притягнення до відповідальності інших учасників «схеми». Розслідування проводили співробітники СБУ в Сумській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Коментувати