Новини, Суспільство

росіяни нанесли шкоди довкіллю Сумщини майже на 3 млрд гривень

Екологи задокументовали більше 200 фактів, коли постраждало довкілля внаслідок обстрілів з росії. Лише через пожежі після обстрілів до атмосфери потрапило 27,5 тис. тонн забруднюючих речовин, – повідомили в Держекоінспекції в Сумській області.

Від початку повномасштабного вторгнення військ російської федерації в Україну, довкілля Сумщини зазнає і продовжує зазнавати значної шкоди. Так, від 24.02.2022 року і до сьогодні, Інспекцією було задокументовано більше 200 фактів нанесення шкоди довкіллю внаслідок обстрілів країною-агресором.

Із застосуванням спеціально розроблених методик спеціалістами Інспекції обраховано збитки, загальний розмір яких станом на сьогодні склав 2 млрд. 909 млн. 390 тис. 426 грн

Лише протягом 1 кварталу 2024 року Інспекцією задокументовано 58 фактів завдання довкіллю шкоди на суму 185 млн. 368 тис. 284 грн. через обстріли, кількість яких значно зросла.

Найбільша кількість розрахованих у 2024 році збитків саме за забруднення атмосферного повітря: 52 на суму збитків майже 5 млн. грн.

Обстріли часто спричиняють значні руйнування з подальшим засміченням земель та водних ресурсів, та пожежі і, як наслідок – викид шкідливих речовин у повітря. Так, від початку повномасштабного вторгнення через пожежі, які спричинені ворожими обстрілами, до атмосферного повітря потрапило 27,5 тис. тонн забруднюючих речовин або сумішей таких речовин.

Через руйнування мостів до водних об’єктів потрапило 8,386 тис. тонн сторонніх предметів, матеріалів, відходів. Площа засмічення земель відходами руйнації тільки по тих фактах, коли екоінспектори могли потрапити на місце події і зробити відповідні заміри, становить більше 230,6 тис. м2.

На жаль ситуація на Сумщині залишається незмінною: через постійні обстріли і замінування територій задокументувати значну кількість фактів і провести розрахунок збитків у фахівців Інспекції немає можливості, тому й оцінити реальний вплив війни на довкілля також поки що не є можливим.

Коментувати