Втрата, Події, Суспільство

Пішов з життя краєзнавець, дослідник, науковець і педагог, член Спілки письменників України Віктор Терлецький

15 липня пішов з життя Віктор Володимирович Терлецький – наш видатний земляк, натхненний краєзнавець, дослідник, науковець і педагог, член Спілки письменників України, сумну новину повідомив міський голова Микола Нога.

Більша частина життя Віктора Терлецького пов’язана з нашим містом, адже з 1960 р. він оселився в Шостці і залишився вірним нашому місту до останнього подиху. Працював вчителем фізики і математики, заступником директора шкіл з навчально-виховної роботи, директором професійно-технічних училищ № 10 та № 19, заступником директора школи № 12.
Коло зацікавлень — історія, персоналії рідного краю, творча спадщина Т. Г. Шевченка, П. Куліша, а також літературно-історичної пам’ятки — «Слова о полку Ігоревім».
Віктор Володимирович був автором понад 20 досліджень, виданих окремими книгами. Серед них праці про наших відомих земляків П.Куліша, М.Максимовича, М.Березовського, М.Глінку, І.Тимківського… Лауреат премії Івана Огієнка, міжнародної літературної премії ім. П.Куліша. Був членом Товариства “Знання”, Товариства охорони пам’яток історії та культури України. Очолював Шосткинську організацію всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка.
Надрукував сотні публікацій: в альманахах, збірниках, журналах і газетах. 33 статті В. Терлецького увійшли до енциклопедичного довідника «Сумщина в іменах».

Шосткинщина щиро вдячна Віктору Володимировичу за фундаментальний внесок у збереження та збагачення культурної спадщини нашої нації, за патріотизм і самовідданість!
Низький уклін хранителю пам’яті українського народу, чиї роботи назавжди залишаться у науковій скарбниці нашої Батьківщини…
Вічна шана.
Світла подяка.

Коментувати