З метою відпрацювання реагування на можливі спалахи холери на території громади, серед фахівців Шосткинського районного відділу ДУ «Сумський ОЦКПХ МОЗ», а саме груп швидкого реагування щорічно проводиться комплексна підготовка для вдосконалення знань щодо оперативного реагування на медико- біологічні надзвичайні ситуації пов’язані з інфекційними захворюваннями, в тому числі тими, що мають міжнародне значення.
![](https://shostka-news.com/wp-content/uploads/2024/05/Галенківка-1-1024x768.jpg)
З огляду на значний ріст захворюваності в світі, глобальне потепління, значну міграцію населення нашої країни та області – існує значний ризик завезення цього захворювання, як і інших інфекційних хвороб в Україну та область.
Нагадаємо, останній випадок холери зареєстрований на Сумщині у 2007 році.
![](https://shostka-news.com/wp-content/uploads/2024/05/холера-1.jpg)
В області проводиться безперервний епідеміологічний нагляд за холерою впродовж року, але щорічно з 1 червня до 1 жовтня діє посилений сезон спостереження за холерою
Фахівці відділу протягом вказаного періоду проводять дослідження зразків води відкритих водойм на наявність в ній збудників холери – холерних вібріонів в місцях масового купання населення, зокрема озера Галенківське.
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.