Цинічність махінацій зловмисників не знає меж, аферисти грають на найглибших емоціях людей, маніпулюючи ними та бажанням змінити щось на краще. Шахраї використовують справжні проблеми та соціальні ініціативи як маску для власних корисливих цілей.
Один з способів маніпулювати довірою та видурити ваші гроші — фальшиві петиції. Аферисти надсилають повідомлення в, месенджері або інших соціальних мережах де пропонують підтримати важливу ініціативу.
На вигляд це реальний документ, з численними підписами та закликами до дії, але насправді посилання веде на фішингову сторінку. Такі портали, як правило, виглядають схожими на справжній сайт чи навіть урядову платформу.
Проте для підпису на цій сторінці вас просять ввести особисті дані або, що гірше, підтвердити платіжну інформацію. Виконавши такі дії, ви автоматично передаєте свою конфіденційну інформацію шахраям. В результаті чого з вашої картки аферисти знімають кошти та беруть кредити.

Як захиститися?
Перевіряйте URL: Завжди уважно дивіться на адресу сайту. Офіційні петиції та платформи мають надійні, відомі адреси, а шахрайські сайти можуть мати змінені або підозрілі домени.
Не вводьте платіжні дані без потреби: Петиції не повинні вимагати вашої платіжної інформації. Якщо це так, це великий червоний прапор.
Використовуйте антивірусні програми: Вони можуть попередити вас про фішингові сайти та небезпечні посилання.
Не переходьте за підозрілими посиланнями: Якщо ви не впевнені в їх безпеці, краще не відкривати.
Поширюйте цю інформацію серед рідних і друзів, щоб вони були обережні та у разі підозр, негайно зверталися до поліції, адже вчасне повідомлення може допомогти запобігти шахрайству.
Відділ комунікації поліції Сумської області.
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.