Загальний бюджет програми – 1,6 млн доларів США, що покривається за рахунок донора – Уряду Нідерландів. Про це повідомляє Сумська ОВА.
Деталі подальшої співпраці, плани та напрямки реалізації проєкту з надання допомоги ветеранам начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ обговорив під час зустрічі із керівницею напряму «Громадська безпека та соціальна згуртованість» Федерікою ДІСПЕНЦОЮ.
![](https://shostka-news.com/wp-content/uploads/2024/02/efc402ac-5073-4b2c-897d-911d91bae39c-1024x686.jpg)
Цей проєкт сконцентрований на підтримці ветеранів, членів їх родин та ветеранської спільноти, в тому числі, через громаду і громадянське суспільство. Тому ряд грантів передбачено спрямувати на ветеранів, а частина буде орієнтована на громаду для організації такої допомоги.
– Для нас є вкрай важливим і відповідальним той факт, що міжнародні партнери обрали Сумщину у якості пілотного регіону для запровадження цієї соціально важливої ініціативи. Дякуємо за системну підтримку та конкретні можливості. Ми налаштовані на серйозну роботу, щоб досягти максимального ефекту, не розпорошуючи зусиль та ресурсів, – зазначив Володимир Артюх.
Федеріка Діспенца підкреслила, що програма передбачає не просто підтримку ветеранів, як групи, а запровадження системного підходу у роботі з громадами.
– Ми хочемо бути інклюзивними і вкючати ветеранів у суспільні реінтеграційні процеси, через взаємодію з громадами і громадським сектором. Тому наше завдання – не лише підтримати ветеранів, допомогти у подальшій реінтеграції у суспільство, а й підготувати громади, щоб вони були спроможні надати весь комплекс допомоги ветеранам та ветеранським спільнотам, – прокоментувала вона.
![](https://shostka-news.com/wp-content/uploads/2024/02/a0227064-1bb9-474d-8df0-b6fb98c540ad-1024x683.jpg)
Як зауважив Володимир Артюх, Сумщина зацікавлена у якісній реалізації даного проєкту, адже ветеранська політика сьогодні є одним із пріоритетів країни і області.
Разом з тим, компонент міжнародної підтримки має тісно корелюватися із державницькою позицією та нагальними потребами суспільства. Тож у цьому проєкті мають бути передбачені роль і місце помічників ветеранів, через яких наразі держава забезпечує комплексну підтримку захисників, які повертаються до цивільного життя.
Найближчим часом Сумська ОВА та ПРООН мають визначитися із переліком 6 громад, де буде розпочато реалізації проєкту.
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.