Події, Суспільство

Програма «ЄВІДНОВЛЕННЯ»: 165 жителів Сумщини вже отримали компенсацію за пошкоджене ворогом житло

Про це під час брифінгу в офіційному медіацентрі Сумської обласної військової адміністрації повідомив перший заступник голови Сумської ОВА Тарас САВЧЕНКО, повідомляє Сумська ОВА.

Наразі Сумщина має вагомі результати щодо реалізації програми «єВідновлення». Зокрема, вже 240 заявників отримали підтвердження про те, що вони отримають компенсацію на загальну суму майже 20 млн грн, з них фактично отримали кошти 165 мешканців Сумщини, на суму практично 13 млн грн. Це потужна і вчасна підтримка, адже кошти надійшли в розпал будівельного сезону, коли є достатньо часу, щоби відновити пошкоджене ворогом житло, – зазначив Тарас Савченко.

У кожній громаді, де є руйнування, працюють комісії, які приймають та опрацьовують заявки щодо пошкодженого майна. На Сумщині їх створено 38.

Комісії оперативно приймають і розглядають заявки. Разом з тим варто відмітити, що за останній місяць спостерігається незначний приріст звернень щодо пошкодження житла – біля 200 заявок. Тому звертаюсь до власників пошкодженого майна – не зволікайте, звертайтесь до комісій, до голів громад. Вам у деталях розкажуть, що треба зробити і допоможуть оформити відповідні заявки. Найпростіший спосіб  – подати заявку через «Дію, – підкреслив Тарас Савченко.

У Сумській області обліковується 5 150 пошкоджених або зруйнованих об’єктів, з них 3600 – окремі будівлі, майже 1500 – квартири.

Найбільше руйнувань зазнав Охтирський район. На другому місці по кількості пошкодженого житла Сумський, потім Шосткинський і Конотопський райони. Найменша кількість руйнувань – у Роменському районі.

З 15 липня стартував другий етап програми «єВідновлення»: відтепер можна буде отримати компенсацію не тільки за пошкоджене, а й за зруйноване майно.

– Наразі доступні звернення лише через єдиний портал державних послуг «Дія». Люди, майно яких було зруйноване, отримуватимуть сертифікати на придбання або відбудову житла. Це будуть різні процедури. Поки що тривають процеси узгодження та доопрацювання механізмів відшкодування, – акцентував увагу начальник управління містобудування та архітектури Сумської ОДА Володимир БИКОВ.

Коментувати