Економіка, Події

Президент подає до парламенту законопроект про економічний паспорт українця: стало відомо, скільки планують платити дітям

Президент України Володимир Зеленський заявив, що ініціює законопроект про економічний паспорт українця, відповідно до якого плата за використання надр накопичуватиметься на персональних рахунках дітей українських громадян, про це інформує Офіційне інтернет-представництво Президента.

У своєму Посланні до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України Глава держави подякував народним депутатам за те, що вони 30 жовтня проголосували за дуже важливий податковий закон, який збільшує плату за використання природних ресурсів України, які належать кожному громадянину.

– Ми спрямуємо ці кошти на наших дітей. Тому до 10 грудня цього року вперше за всю історію нашої незалежності я внесу (до Верховної Ради. – Ред.) законопроект про економічний паспорт українця. Відповідно до нього, ці кошти – плата за використання наших українських надр – накопичуватимуться на персональних рахунках дітей громадян України, – повідомив Володимир Зеленський.

Як пояснив Президент, завдяки цим двом законам олігархи стануть справжніми інвесторами в майбутнє дітей.

– Я їх вітаю. І це також буде вперше за роки незалежності нашої держави, – наголосив він.

Завдяки економічному паспорту, після повноліття українці зможуть отримати від 10 до 20 тисяч доларів. Про це в ефірі програми “Право на владу” повідомив голова депутатської фракції партії Слуга народу Давид Арахамія.

– Орієнтовно 350 тис. дітей народжуються в Україні щороку… Ми прогнозуємо станом на зараз, що кожна дитина отримає десь як мінімум $10-12 тис. Якщо буде сприятлива ситуація, це, може, буде до $15-20 тис. на виході., – сказав Арахамія.

Також він додав, що планується три способи використання коштів. Перший варіант – сплатити за освіту, другий – придбати житло, а третій – перерахувати кошти на персональний пенсійний рахунок.

Президент також анонсував запуск програми «Українська мрія»: кожен українець, який чесно сплачує податки, зможе отримати кредит за ставкою 5% у гривні для придбання нерухомості, електромобіля, здобуття освіти або зміни професії.

Коментувати