102, Події

Правоохоронці Шостки проводять превентивну роботу з особами, які вчиняють домашнє насилля

Лише з початку цього року до Шосткинського районного управління поліції надійшло 354 повідомлення про вчинення домашнього насильства. На кривдників правоохоронцями складено 159 адміністративних протоколів, винесено 20 термінових заборонних приписів, поставлено на спеціальний облік 112 осіб, з яких 16 жінок.

В рамках проведення комплексу превентивно-профілактичних заходів під умовною назвою «Побут», які розпочалися 24 червня і будуть тривати по 3 липня включно, дільничні офіцери поліції, співробітники ювенальної превенції та групи реагування патрульної поліції відвідують за місцем мешкання громадян, які стоять на спеціальному профілактичному обліку за вчинення домашнього насильства.

У ході рейдів правоохоронці звертають увагу на соціально-побутові умови, в яких мешкають підопічні, та психологічний клімат у цих родинах. У разі виявлення правопорушення передбаченого ст. 173 – 2 «Вчинення домашнього насильства, насильства за ознаками статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування», на правопорушника складається адміністративний протокол.

Відповідно до чинного законодавства України, якщо особа протягом року більше трьох разів притягувалася до адміністративної відповідальності за вчинення насильства в сім’ї, відносно неї у поліції відкриють кримінальне провадження за ознаками ст. 126 – 1 «Домашнє насильство» Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає більш суворе покарання: від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин громадських робіт, або до шести місяців арешту, або до п’яти років обмеження волі, або до двох років позбавлення волі. З початку року в Шосткинському районному управлінні поліції вже відкрито сім таких кримінальних проваджень, шість з яких вже спрямовано на розгляд суду, повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської області.

Коментувати