Події

Поїзди Київ-Шостка-Київ поки не відмінятимуть

Для прийняття остаточного рішення щодо курсування потягів буде досліджено пасажиропотік та проведено опитування серед громадян. Про це було домовлено під час наради за участю керівництва філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця», облдержадміністрації та громад півночі Сумщини, повідомляє Сумська ОДА.

До введення карантинних обмежень у 2020 році з м. Шостка курсувало 5 пар поїздів у напрямку до м. Київ та поїзд Шостка − Суми, що давало можливість жителям міста та прилеглих населених пунктів зручно діставатися до будь-яких регіонів України.

До 22 листопада у напрямку Шостка − Київ курсувало лише три пари поїздів.

З 23 листопада курсував лише один поїзд. Після проведення перемовин між головою Сумської облдержадміністрації Дмитром ЖИВИЦЬКИМ та керівництвом АТ «Укрзалізниця» поїзди відновили. Але вже з 1 лютого в Укрзалізниці знову повідомили, що рейси виконуватиме щоденно тільки один поїзд.

– Коли стало відомо, що поїзди № 784 і 778, які здійснюють пасажирські перевезення з Шостки до Києва та у зворотному напрямку, згідно з офіційною інформацією АТ «Укрзалізниця», курсуватимуть лише до 31 січня, голова облдержадміністрації Дмитро Живицький доручив мені обговорити це питання із керівниками Укрзалізниці, щоб знайти рішення, яке би влаштовувало всіх − і перевізника й пасажирів, − зазначив заступник голови облдержадміністрації Олег КЛИМЕНЧУКОВ.

За його словами, цей напрямок для Сумщини дуже важливий. Адже якщо на півдні області відкриваються нові сполучення, запускаються нові сучасні поїзди, як наприклад, Слобожанський експрес, то на півночі ситуація чомусь протилежна.

Як повідомив заступник голови директора філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця» Володимир ЛЮБКА, поїзди відміняють через невелику кількість бажаючих ними їхати. Пасажирські перевезення й так збиткові, але в деяких випадках, як от із Шосткою частина поїздів просто нерентабельні.

Начальник відділу планування та організації перевезень Юрій ТКАЧ додав, що в «доковідні» часи в напрямку − Київ − Шостка − Київ в середньому за добу перевозили понад 2 тис. пасажирів усіма парами поїздів. А потім кількість бажаючих їхати залізницею суттєво зменшилася і склала в середньому 679 пасажирів у двох напрямках. Зараз знову трішки підвищилася, але все одно і на половину не досягла 2 тисяч пасажирів І відновлені нещодавно поїзди Київ − Шостка, Шостка − Київ значної динаміки зі збільшення пасажиропотоку не показали.

Голова Шосткинської громади Микола НОГА зауважив, що пройшло дуже мало часу, пасажири не встигли звикнути до цих поїздів, а їх знову відміняють. Крім того, громада готова власними силами провести опитування у пасажирів, у який час їм зручно добиратися в столицю і назад.

За результатами наради було прийнято рішення про продовження курсування поїздів у в напрямку Шостка − Київ згідно з розкладом руху.

Крім того, паралельно проводитиметься опитування серед населення Шотсткинської громади щодо діючого розкладу руху та внести відповідні пропозиції на розгляд АТ «Укразалізниця».

– Укрзалізниця йде нам назустріч і назустріч громадам. Я дякую вам за те, що ми можемо зібратися і вирішити питання, які турбують жителів області. А громади прошу пропрацювати це питання особливо ретельно. В тому числі можливості підв’язати цей поїзд під маршрутний транспорт, зміни часу тощо, – наголосив Олег Клименчуков.

Коментувати