Відео, Події, Суспільство, ТРК "Акцент"

“Поради психолога”: як вибудувати стосунки з підлітками (+відео)

Випуск 11: Як знайти компроміс з підлітком?

Психологи вважають, що уникнути кризи у взаєминах з підлітками або подолати її можна тільки навчившись з ними домовлятися. Як домогтися взаєморозуміння, про це піде мова у черговій програмі “Поради психолога”

Випуск 10: Як відучити підлітка сидіти за комп’ютером?

Подолати ґаджетозалежність підліткам повинні допомогти батьки, їхня наполегливість та заміна захоплень. У програмі «Поради психолога» психолог Максим Лубяний розповідає, як виявити залежність у дітей та підлітків та як допомогти дитині перебороти це без шкоди для психологічного здоров’я.

Випуск 9: Як реагувати на дратівливість підлітка?

Підлітковий вік – це час змін. Підлітки вразливі, нерідко потрапляють у тенета шкідливих звичок, а це – крок до серйозних проблем у дорослому віці. Досить часто батьки не в змозі дати раду проблемній поведінці своєї дитини. У черговому випуску програми “Поради психолога” розгляньмо, які проблеми найпоширеніші в дітей підліткового віку і як батьки можуть із цим упоратися.

Випуск 8: Як зміцнити довіру дитини?

Довіра – це дуже тонка матерія, і вибудувати її в сім’ї буває непросто. Особливо, якщо ви намагаєтеся завоювати довіру дитини. Проте ваші зусилля з часом буде винагороджено, і ви побачите, наскільки атмосфера у вас вдома покращиться. Як цього досягти, дивіться у черговому випуску програми “Поради психолога”

Випуск 7: Чи можуть батьки бути друзями для підлітків?

Батьки – це цілий світ для маленької дитини. Проте, коли діти починають дорослішати, мамам і татам доводиться по-новому визначати свої ролі. Може з підлітком вийде подружитись? І чи дійсно потрібно це робити? Пропонуємо послухати думку кандидата психологічних наук, психолога, психодраматерапевта Тетяну Євменову у черговому випуску програми «Поради психолога».

Випуск 6: Як стимулювати підлітка до навчання?

Кожне покоління батьків вважає, що знаходити спільну мову з підлітками стає все важче й важче. Проблеми в спілкуванні й нерозуміння з боку батьків засмучують і підлітків. Вони відчувають, що батьки їх не цінують і не розуміють. Батькам необхідно направити енергію підлітка в потрібне русло, вселити віру у свої сили, а також у цінність і важливість старанного навчання. Як цього можна досягти-радить психолог Максим Лубяний у черговому випуску програми «Поради психолога».

Випуск 5: Як допомогти підлітку обрати професію?

У житті кожного є момент, коли необхідно прийняти для себе важливе рішення – обрати справу до душі. Вибір професії, яка відповідає інтересам, нахилам та характеристикам молодої людини – завдання не з простих. Як батькам допомогти дитині обрати професію майбутнього, радить психолог Максим Лубяний.

Випуск 4 : Як вберегти підлітка від сумнівної компанії?

Страх, що дитина зв’яжеться з поганою компанією, один з найрозповсюдженіших серед батьків. Особливо щодо підлітків, коли вони починають формуватися як окремі особистості. Чи можливо запобігти спілкуванню дитини з поганою компанією та що робити, якщо вона вже має нових друзів, які тобі не подобаються? Розповів психолог Максим Лубяний.

Випуск 3 : Як знайти спільну мову з підлітком?

Спілкування з підлітками часом ніби вибух: щойно все було добре – а ось вже гнів чи образа. Це пов’язано з тим, що в них часто змінюються емоції, а настрій нестабільний. Додайте до цього крихке почуття власної цінності. Десятки разів на день воно коливається між “я класний!” до “я точно ні на що не здатен!”. Тим не менш відповідну кризу має пройти кожен підліток і у неї є певні завдання. На що варто звертати увагу батькам, аби знайти спільну мову з підлітками, стати для них підтримкою та опорою? Відповіді почуєте у 3 випуску програми “Поради психолога”

Випуск 2 : Чому підлітки агресивні?

Психолог Тетяна Євменова радить спершу розібратись, що провокує агресивну поведінку: конфлікти в родині, з однолітками тощо. Також необхідно звернути увагу і на власну реакцію на стресову ситуацію. Більше порад для налагодження стосунків у родині від кандидата психологічних наук, психодраматерапевта ви почуєте далі у 2 випуску програми «Поради психолога».

Випуск 1: Чому підлітки брешуть?

Як батькам упоратися з нечесністю підлітка? У програмі «Поради психолога» кандидат психологічних наук, психолог, психодраматерапевт Тетяна Євменова дасть поради батькам, як вибудувати стосунки з дітьми, які проходять непростий період.

Коментувати