102, Новини

Поліцейські Шостки розшукують шахраїв, які виманили у пенсіонерки 20 000 гривень

Літня жителька Шостки, передавши невідомому всі свої заощадження, нібито на лікування родички, яка потрапила в ДТП, згодом з’ясувала, що потрапила у шахрайську пастку та повідомила про злочин до поліції, повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської області.

Фото – ілюстративне

По допомогу до працівників Шосткинського районного управління поліції звернулася 83-річна місцева жінка та розповіла, що стала жертвою шахраїв. Зі слів заявниці, увечері їй зателефонував невідомий, який назвався лікарем та повідомив, що її невістка потрапила у дорожньо-транспортну пригоду тому потребує негайної операції. Для цього жінка повинна була негайно зібрати якомога більшу суму коштів та передати їх через кур’єра, який прийде до неї додому. Налякана жінка чітко виконала всі вказівки свого телефонного співрозмовника та передала псевдокур’єрові грошові кошти у сумі 20 000 гривень. І лише після того, як зателефонувала невістці, заявниця з’ясувала, що мала справу з шахраями.

У поліції за вказаним фактом відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 2 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Та нагадують громадянам: якщо ваш співрозмовник заводить мову про родичів, які начебто спричинили ДТП чи самі потрапили в аварію, перебувають в поліції чи потребують негайного лікування, і для їх порятунку необхідні значні суми грошей – знайте, що ви спілкуєтесь з шахраями. А тому обов’язково візьміть паузу в розмові і зателефонуйте рідним, з’ясуйте чи дійсно їм потрібна ваша допомога і яка саме. В жодному разі не піддавайтесь паніці та емоційному тиску з боку співрозмовника. Будьте пильними і не дайте себе ошукати.

Коментувати