102, Події

Поліцейські встановлюють особу телефонного афериста, який назвавшись мером Шостки, видурив у пенсіонерки понад 8 тисяч гривень

У поліцію з заявою про шахрайство звернулася 63-річна жителька Шостки. Вона розповіла, що розмістила в соціальній мережі, в одній із спеціалізованих груп, оголошення про продаж свого приватного будинку. За якийсь час їй зателефонував невідомий, який назвався мером Шостки, повыдомляэ Шосткинське районне управління поліції.

Чоловік запропонував продати будинок його знайомому, нібито, держслужбовцю, якого зацікавила її пропозиція. Жінка зраділа, що так швидко знайшла покупця, і вони телефоном обговорили деталі майбутньої угоди. Крім того, остання була впевнена, що спілкується саме з мером міста.

Аби якнайшвидше оформити договір купівлі – продажу, телефонний співрозмовник запропонував пенсіонерці допомогу з підготовкою передпродажних документів на нерухомість, мовлять, потрібно сплатити 8 500 гривень відповідних зборів і юрист зробить все необхідне. Погодившись, жінка перерахувала гроші на вказаний «добродієм» номер банківської картки. Після цього, за домовленістю, пішла на зустріч з «покупцем та мером» до адмінбудівлі міської ради.

Марно прочекав тривалий час, шосткинка стала телефонувати на номер чоловіка, який домовлявся з нею про угоду, проте вказаний абонент вже був поза зоною зв’язку. Ще кілька безуспішних спроб додзвонитися, і заявниця здогадалася, що стала жертвою афериста. У поліції за даним фактом відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, в рамках якого проводяться заходи щодо встановлення особи зловмисника.

Правоохоронці радять громадянам не довіряти інформації отриманої телефоном від незнайомих людей, ким би вони не називались. Якщо ви намагаєтесь продати, придбати чи орендувати нерухомість – домовляйтесь про особисту зустріч і оформлюйте угоду в юриста, а вже після цього передавайте чи перераховуйте кошти. Будьте обережні з незнайомцями!


Коментувати