102, Події

Поліцейські встановлюють особу псевдобанкіра, який обманом заволодів грошима пенсіонерки із Шостки

Назвавшись в телефонній розмові співробітником банку, зловмисник переконав жінку виконати його інструкції, під час яких шосткинка власноруч перерахувала на вказані ним номери рахунків понад 166 000 гривень, повідомляють у Шосткинському районному управлінні поліції.

До поліції Шостки з заявою про шахрайство звернулася 68-річна місцева жителька. Вона розповіла, що на її мобільний телефон зателефонував невідомий, який у розмові назвався співробітником банку. Останній розповів їй – у банківській системі стався збій і скоро фінансовий документ клієнтки заблокують. Тож потрібно терміново перерахувати всі гроші на вказані ним номери рахунків. Якщо вона цього не зробить, їй доведеться особисто їхати до міста Дніпро для розблокування свого рахунку. Жінка засумнівалася у правдивості слів телефонного співрозмовника, проте той переконав пенсіонерку. Крім того, номер телефону, з якого телефонував «банкір», відповідав коду Дніпра. Через встановлений на смартфоні банківський додаток пані кількома платежами перерахувала понад 166 000 гривень, вірячи словам телефонного співрозмовника, що гроші за кілька хвилин повернуться назад на її фінансовий рахунок. Коли кошти назад не повернулися, шосткинка звернулася до банку, а там їй розповіли, що вона стала жертвою шахрая.

У поліції за даним фактом відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 2 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, в рамках якого проводяться заходи щодо встановлення особи зловмисника. Поліцейські знову звертаються до громадян з проханням недовіряти інформації, отриманої телефоном від невідомих людей, ким би вони не називались. Якщо вам телефонують з банку та просять коди з смс – повідомлення для дистанційного проведення фінансових операцій або авторизації, підвищення безпеки вашого рахунку, відновлення дії банківської картки, підвищення кредитного ліміту, – не погоджуйтесь. Всі питання стосовно ваших грошей вирішуйте виключно у фінансовій установі. Будьте обачні!

Коментувати