Безпека, Влада, Події, Суспільство

На території Шосткинської громади сталося 300 пожеж, внаслідок чого загинуло 7 осіб: відбулось засідання комісії з питань ТБ НС

Сьогодні, 16 грудня відбулось чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Шосткинської МТГ під головуванням секретаря міської ради Оксани ШАПОВАЛ. Обговорили два питання: запобіжні заходи з питань пожежної безпеки в житловому секторі та організація запобігання загибелі людей на водних об’єктах в зимовий період.

Станом на 16 грудня на території Шосткинської територіальної громади зафіксовано 300 пожеж. Внаслідок пожежі загинуло 7 осіб, врятовано 2 особи. Нагадаємо, що 28 листопада по вулиці Чернігівська, 11 сталася пожежа, під час якої було виявлено тіло жінки 1949 та чоловіка 1979 років народження.

Про результати засідання комісії розповіла завідувачка сектором запобігання надзвичайним ситуаціям управління з питань НС Лідія ІГНАТЕНКО: “Пожежі в житловому секторі – нагальна загроза не тільки для матеріальних збитків. Це серйозна загроза життю та здоров’ю людей”.

Як було зазначено, розповсюдженою проблемою причин загорянь залишається людський фактор, зокрема необережне поводження з вогнезапальними предметами: непогашені недопалки цигарок, необережне користування свічками при відключенні світла і ще ціла низка причин.

Фото: ДСНС Сумщини.

А з настанням холодів додається загроза несправного пічного опалення чи неправильного користування ним.

Ми вдячні представникам Шосткинського районного управління ДСНС за постійну роз’яснювальну роботу і  в колективах організацій, і установах різних форм власності, і, навіть, на вулицях, в місцях масового перебування населення. На високому рівні ця робота поставлена в закладах освіти. Однак, проблема залишається, – зазначила пані Ігнатенко.

Старостам старостинських округів Шосткинської громади, житлово-комунальним організаціям, керівникам управлінь, організацій поставлено завдання, спільно з представниками ДСНС посилити інформаційно-просвітницькі заходи з пожежної безпеки в побуті для населення.

Фото: ДСНС Сумщини

Мається на увазі проведення навчань, роз’яснення, інформаційні куточки в колективах, для господарів приватних будинків,  мешканців багатоповерхівок, – пояснила Лідія Олексіївна.

На водних об’єктах Шосткинської територіальної громади, які входять до зони обслуговування аварійно-рятувальних служб, у 2023-2024 роках небезпечних подій зафіксовано не було. Але по іншим громадам Шосткинського району було зафіксовано 5 небезпечних подій на воді, в результаті яких загинуло три людини, ще дві врятовано. Переважну більшість випадків загибелі людей зареєстровано у сільській місцевості.

Фото: Антон Вронський

З приходом морозів мешканці Шосткинської громади починають випробовувати на міцність перший лід. Особливо багато охочих серед рибалок, дітей та любителів ковзанярського спорту. Надзвичайники попереджають, що наразі це смертельно небезпечно, так як товщина льоду ще не дозволяє безпечно пересуватися по ньому.

У зв’язку з цим виникла сезонна необхідність в посиленні пильності відповідальних структур, роз’яснювальних і запобіжних заходів, тому «Шосткинській міській рятувально-водолазній службі» поставлені певні завдання .

Комісія з питань ТБ НС доручила старостам старостинських округів провести інформаційно-просвітницьку роботу серед населення щодо правил поведінки на льоду та безпечних дозвільних умов знаходження на льодовому водному об’єкті. А також розмістити на підпорядкованих берегових територіях водного об’єкту інформаційні таблички про безпеку на льоду.

Коментувати