Новини, СБУ, Суспільство

Повідомлено про підозру посадовиці Сумської міськради, службова недбалість якої призвела до мільйонних збитків

У ході закупівлі апаратури для радіо-, механо-, електро- та фізіотерапії в місцевий дитячий медзаклад, чиновниця не дослідила ринок і придбала обладнання за завищеними цінами. Про це повідомляє Управління СБУ в Сумській області. Згідно з висновком судово-економічних експертиз це призвело до збитків місцевій громаді на понад 5 мільйонів гривень.

За даними слідства, Управління охорони здоров’я Сумської міськради у 2021 році уклало договір з приватною структурою на придбання для міської дитячої клінічної лікарні медобладнання. Згідно з договором медичний заклад отримав апаратуру для радіо-, електро-, фізіотерапії тощо.

Втім у листопаді 2022 року ця закупівля була безпідставно зупинена, а договір з постачальником розірвано. Однак за кілька днів після цього Управління охорони здоров’я СМР оголосило тендер на закупівлю того ж самого обладнання та придбало його у грудні 2022 року в іншої приватної структури за 21 млн гривень.

За результатами проведених досліджень Держаудитслужби та економічної експертизи встановлено, що внаслідок такого «повторного» придбання обладнання бюджету громади Сум завдано збитків на 5 мільйонів гривень. За даними слідства, такі результати виникли через службову недбалість посадовиці Сумської міськради.

Наразі посадовиці повідомлено про підозру в службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України). Фігурантці загрожує до пʼяти років позбавлення волі. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Триває досудове розслідування для встановлення усіх обставин та осіб, ймовірно причетних до кримінального правопорушення.

Коментувати