Події, Прокуратура, Суспільство

Передавала ворогу інформацію про місця дислокації військових формувань та блокпостів на Сумщині – судитимуть прихильницю окупантів

Сумською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно 58-річної жительки с. Верхня Сироватка Сумського району за поширення інформації про розташування українських військових формувань та матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною збройної агресії російської федерації проти України та глорифікація її учасників (ч. 2 ст. 114-2 та ч. 2 ст. 436-2 КК України). Про це повідомляє пресслужба обласної прокуратури.

За даними слідства, уродженка республіки Казахстан, яка тривалий час проживає на Сумщині, під час повномасштабної війни розпочала співпрацю з представником держави-агресора, зокрема передавала йому детальну інформацію про розташування та переміщення українських військовослужбовців та кількість військової техніки Збройних Сил України, а також розміщення блокпостів та інших військових споруд на території м. Суми та Сумського району.

Жінка систематично інформувала ворога про ситуацію в районі, скидаючи за допомогою одного з месенджерів відповідні повідомлення та відео: «Сформировали колонну, все они приехали и быстро уехали. Я сейчас кину видео». «Много военных. Пост возле … убирают, а в … открывают». «Я стояла на остановке они заехали, …через дорогу на лево там тоже накрыто настроено под землей остальные с права».

Більш того, будучи активною учасницею різноманітних груп у забороненій соцмережі, жінка поширювала антиукраїнські пости, вихваляючи агресора.

Жінку затримали в серпні 2023 року. З того часу обвинувачена перебуває за гратами.

Досудове розслідування завершено слідчими Управління Служби безпеки України в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури.

Коментувати