102, Події

Пенсіонерку з Шосткинщини одурили шахраї: з картки жінки зняли гроші та ще і оформили не неї онлайн-кредит

Жінка назвала телефонному співрозмовнику, який представився співробітником банку, коди з банківського смс – повідомлення і після цього втратила 7 000 гривень кредитних коштів. Крім того, за місяць потому вона дізналася – зловмисники ще й оформили на неї онлайн кредит в одному з магазинів побутової техніки на суму 15 000 гривень, повідомляє Поліція Сумської області.

У поліцію з заявою про шахрайство звернулася 63-річна жителька одного з населених пунктів Шосткинського району. Вона розповіла, що на її мобільний зателефонував невідомий та назвався співробітником банку, де вона обслуговується. Чоловік повідомив жінці, що в їх фінансовій системі стався збій, а тому для підтвердження її особи потрібно надати коди з смс-повідомлення, що прийшли їй на телефон.

Аби уникнути сумніві, що жінці телефонують саме з банку, співрозмовник назвав її паспортні дані та іншу інформацію, а саме: останні транзакції по її рахунку та місця їх проведення. Повіривши «банкіру», жінка продиктувала необхідну йому інформацію. А вже за якийсь час дізналася, що з її «кредитки» було знято 7 000 гривень. Жінка негайно звернулася до фінансової установи, де заблокувала банківську картку, проте через місяць дізналася, що зловмисники ще й оформили в магазині побутової техніки на її ім’я онлайн кредит на суму 15 000 гривень.

У поліції за даним фактом відкрили кримінальне провадження за ознаками ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, в рамках якого з’ясовують всі обставини скоєного злочину та встановлюють особу зловмисника. Правоохоронці знову звертаються до громадян з проханням недовіряти інформації, отриманої від невідомих телефонних співрозмовників, ким би вони не називались.

Коментувати