Вчора, 1 жовтня, відбулося засідання виконавчого комітету міської ради, на якому було розглянуто 33 питання. Зокрема, затвердили мережу закладів освіти Шосткинської територіальної громади на 2024/2025 навчальний рік. Начальниця управління освіти Наталії Сергейко наголосила, що мережа була збережена.
У громаді функціонують 24 школи, 15 закладів дошкільної освіти та 8 закладів позашкілля. Наталія Сергейко зауважила, що кількість здобувачів освіти, у порівнянні з минулим роком, зменшилася.
Кількість учнів загальної середньої освіти становить 6657, що на 288 учнів менше у порівнянні з минулим роком. У дошкільних заклажах виховується 1798 вихованців, у закладах позашкільної освіти 5103 вихованця.
Як повідомила очільниця управління освіти, спеціалізована школа № 13 перейменована на Шосткинську початкову школу «Паросток». Середня наповнюваність класів у школах громади не змінилася, порівняно з минулим роком, і складає майже 20 учнів.
Як зазначила пані Сергейко, найбільша наповнюваність шкіл, які знаходяться у місті, у початковій школі “Паросток” (26, 8) найменша – у школі №6 (15,8). У сільській місцевості найкраща наповнюваність класів в Миронівському НВК (14,5), найменша – у Івотському НВК (6,7).
За словами Наталії Сергейко, наразі підготовлено проєкт рішення сесії міської ради про затвердження Програми “Трансформації мережі закладів освіти Шосткинської територіальної громади на 2024/2027 роки”. Згідно цієї програми планується, що у нашій громаді будуть функціонувати два ліцеї, 21 гімназія, одна початкова школа «Паросток» і одна спеціальна школа №10.
У порівняні з минулим роком збільшилася кількість інклюзивних класів, з 24-х до 26-ти. На базі школи-ліцею створений осередок з вивчення нового предмету – «Захист України», його викладатимуть два учасники бойових дій.
Своєю чергою міський голова Микола Нога звернув увагу на велику кількість груп, які функціонують у закладах позашкілля. Так у Центрі естетичного виховання працює 117 груп, КДЮСШ “Барса” – 95, станції юних техників – 27 груп.
І все це працює дистанційно. Я розумію, що всім керівникам треба оплачувати зарплату, але ми знаходимося у стані війни. Все треба на оборону економити. Ви повинні розуміти, що в наступному році у нас зменшують відрахування від прибуткового податку на 4%… А у нас працює сотні груп. Це десь рівень Києва. В Сумах такої кількості немає. Я не говорю, що їх скоротити, але такого розмаху не має бути.
Міський голова наголосив на економії коштів, спрямованих на заробітну плату керівників цих гуртків.
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.