Здоров'я, Події

НСЗУ нагадала яких лікарів потрібно пройти перед школою і які довідки принести

Безпосередньо перед початком школи медогляд мають пройти лише майбутні першокласники. Перед вступом у перший клас потрібно відвідати таких лікарів та пройти такі аналізи:

➡ дитячий хірург;

➡ дитячий ортопед-травматолог;

➡ дитячий офтальмолог;

➡ стоматолог;

➡ інші спеціалісти за показаннями;

➡ аналіз крові на гемоглобін;

➡ інші аналізи за показаннями.

Після висновків вузьких спеціалістів педіатр або сімейний лікар, з яким батьки майбутнього першачка уклали декларацію випише медичну довідку № 086-1/о – «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду». У ній міститься висновок про стан здоров’я дитини, діагноз, групу на фізкультурі.

Також до школи першачкам потрібна довідка з інформацією про зроблені профілактичні щеплення за формою № 063/о – «Карта профілактичних щеплень».

Щодо медогляду для учнів 2-11 класів, то діти, які вже навчаються в школі, мають проходити медичний огляд один раз на рік, але не обов’язково робити це перед самим навчальним роком. Можна перенести похід до лікаря на будь-який інший час, щоб не утворювати черг перед першим вересня.

Із 7 до 17 років вузьких спеціалістів та аналізи потрібно проходити лише за необхідністю. Потрібні консультації та аналізи для кожного віку підкаже педіатр чи сімейний лікар, який направляє на огляд.

Медичні огляди учнів входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними. Для консультації вузьких спеціалістів педіатр чи сімейний лікар створить електронне направлення. З ним потрібно звернутись до будь-якого медичного закладу, який має договір з НСЗУ на надання амбулаторної допомоги.

Нагадуємо, що направлення не потрібне для гінеколога дитячого та підліткового віку, підліткового психіатра, нарколога, дитячого стоматолога та лікаря, в якого під наглядом перебуває дитина з хронічними захворюваннями.

За матеріалами: НСЗУ для пацієнта на сторінці у Фейсбук

Коментувати