Історія

Не жіноча справа? Історія тендітної військовослужбовиці за кермом тяжкої автотехніки

Здавна існує думка, що всі технічні та фізично важкі роботи – це суто чоловіча справа. Однак сучасні реалії спростовують цей міф. Дедалі більше жінок успішно працюють у найрізноманітніших сферах, вільно почуваючись як з високими технологіями, так і з важкою технікою.

В військовій частині 3022 Національної гвардії України проходить службу тендітна дівчина Оля, яка працює водієм на рівні з чоловіками.

Мене з дитинства вабила техніка, -розповідає Оля – у батька був саморобний трактор і я на ньому з задоволенням їздила, обробляла город, а згодом, як закінчила школу, вступила до професійно-технічного училища на спеціальність «Водій сільськогосподарської техніки, тракторист».

Олю завжди вабили чоловічі професії і коли її старший брат йшов на строкову службу, вона теж захотіла бути військовою.

Під час проходження курсу базової загальновійськової підготовки, заступник командира з технічної частини поцікавився у чоловіків в кого є водійські посвідчення категорії С, я сказала, що в мене теж така категорія є, він дуже здивувався та запросив на співбесіду. На співбесіді я показала навички їзди на автомобілях Нива та Газель і мене перевели до автотранспортної служби, де я стала єдиною жінкою-водієм, – згадує Оля

Зараз Оля працює водієм швидкої допомоги, і в умовах війни її робота стає надзвичайно відповідальною.

Вона не лише майстерно керує швидкою допомогою, але й готова до будь-яких викликів у своїй професії. Її досвід та навички дозволяють їй впевнено почуватися за кермом різноманітних транспортних засобів.

Якщо буде якась службова необхідність, то я можу сісти за кермо будь-якого іншого авто, чи то ГАЗон, чи ЗІЛ, або навіть КрАЗ – посміхається

Колеги високо цінують Олю та завжди готові підтримати її, коли їй потрібна допомога.

Ми пишаємося тим, що в нашому колективі є така професіоналка, яка на високому рівні виконує свою роботу!

Незважаючи на свою ризиковану та надзвичайно відповідальну роботу водія швидкої допомоги, Оля залишається ніжною і турботливою жінкою. Вдома на неї чекають коханий чоловік та донечка.

Звісно, я дуже хочу, щоб ця війна якнайшвидше закінчилася нашою перемогою, – зізнається Оля. – Мрію про той день, коли нарешті зможу поїхати відпочивати з родиною, не думаючи про обстріли та тривоги. Просто насолодитися миром і спокоєм.

Слова Олі – це прагнення мільйонів українців, які мужньо трудяться на своїх робочих місцях і водночас чекають на довгоочікувану звістку про завершення війни. Кожен робить свою справу задля нашої остаточної Перемоги.

Історії про таких жінок як Оля, надихають та руйнують гендерні стереотипи. Вони переконливо доводять, що жінки можуть досягти успіху в абсолютно будь-якій сфері, якщо мають відповідні навички, наполегливість та силу духу. А сьогоднішні реалії війни показують, що жінки нітрохи не поступаються чоловікам у відвазі та мужності.

Джерело: Військова частина 3022 Національної гвардії України  https://www.facebook.com/vv3022shostka

Коментувати