Вчора, 10 червня, відбулося третє пленарне засідання IV сесії міської ради. В ньому взяло участь 30 народних обранців із 38. Як стало відомо, для екологічного збирання, перевезення, зберігання та утилізацію небезпечних відходів, сумішей, кислот з території заводу «Зірка» планують виділити з державного бюджету 10 мільйонів гривень. З даного питання, міський голова Микола Нога зробив уточнення, що ті кислоти, які знаходяться на території «Зірки», не відповідають нормам зберігання, крім того, підприємство немає ліцензії на зберігання небезпечних хімічних речовин.
![](https://shostka-news.com/wp-content/uploads/2021/06/197460890_5668042303266782_834752249225643607_n-1024x685.jpg)
Зі слів депутата міської ради Світлани Суптельної, представники депутатського корпусу, у складі трьох осіб, побували на території заводу «Зірка». Вона проінформувала, що чотири години народні обранці ознайомлювалися з цехами, де за заявою активістів, нібито, було вирізано виробниче обладнання та зауважила:
![](https://shostka-news.com/wp-content/uploads/2021/06/199210602_5668041629933516_4321412350866240379_n-1024x685.jpg)
– Ні, все обладнання на місці. Як пояснили начальники цехів, воно може навіть працювати…Ми підписали акт про те, що є на заводі і те, що ми бачили. Нам казали, що там немає обладнання, воно все є, – запевнила Світлана Суптельна.
Не погодився з підписаним актом депутат міськради Олександр Шаповал. Він засумнівався в його об’єктивності.
– Нам могут показать, то, что нам не надо и в составе комиссии должен быть обязательно человек, который во всем этом разбирается. Нас, как слепых котят кинули, смотрите вот это...
![](https://shostka-news.com/wp-content/uploads/2021/06/198887641_5668042136600132_1217291072799336616_n-1024x685.jpg)
Микола Трофимець, один з членів комісії, що відвідували «Зірку» впевнений, їх ніхто не вводив в оману.
– Куди ми хотіли їхати, туди нас й везли. Нам не казали, що поїхали сюди чи туди. Ми показали перелік фактів, які треба перевірити і саме по всім цим об’єктам нас провезли. Я дуже ретельно все перевіряв і всі факти, які були вказані – не підтвердилися.
Стосовно ємностей з кислотою, то Світлана Суптельна пояснила, що на території одного з цехів заводу стоїть п’ять цистерн з цією хімічною речовиною.
– Начальник одного з цехів пояснив нам, що це, дійсно, та кислота, яка може «підняти» місто в повітря.
Депутатка зауважила, що 800 гектарів території заводу комісія не змогла проінспектувати, але мету, яку перед собою ставили, вони виконали. Світлана Суптельна звернулася до міського голови з проханням допомогти заводчанам отримати заборговану заробітну плату та прикласти всі сили, аби відродити підприємство.
– Щоб, все ж таки, на цьому підприємстві було якесь нове виробництво, або запрацювали цехи.
Олександр Шаповал обурився тим фактом, що на території «Зірки» успішно працюють приватні виробництва, в той час, коли сам завод повністю паралізований.
– Николай Петрович, я знаю, что вы ездите, беспокоитесь за завод. А что там делает его директор, Ярош?! Какая его позиция? Почему он сидит и ничего не делает?! Он должен с «Укроборонпрома» не вылазить.
Депутат Андрій Осипенко пояснив, що завод «Зірка» – є виробником пороху, якого наша держава не потребує в тій кількості, як раніше. За його словами, Сербія продає димний порох по ціні – 23 евро, Шосткинський завод – 38 евро. Окрім того, комплектуючі для виготовлення продукції виробляє Російська Федерація.
![](https://shostka-news.com/wp-content/uploads/2021/06/3d735abc-aa0b-4d81-b40b-9267ac019a6e-1024x576.jpg)
– Мы не можем купить комплектующие в России, чтобы насыпать наш порох. Если сейчас мы сделаем порох, то сможем насыпать его себе в карман или депутатам, желающим взять себе, если его еще дадут по лицензии, – зазначив Андрій Осипенко.
Присутня, під час пленарного засідання, представниця трудового колективу заводу «Зірка», Наталія Максина обурилась висновком комісії, яка заявила, що на підприємстві все збережено і нічого не «вирізано» і не вивезено.
– Сказать, что там все есть, извините меня, это, по крайней мере, смешно.
Втім, як апелював Андрій Осипенко, екс-керівник заводу «Зірка», депутати міськради не мають повноважень проводити інвентаризацію на оборонному підприємстві.
Джерело частини фото: сторінка у Фейсбук Миколи Ноги.
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.