COVID-19, Події

На території Сумської області поки не вводитимуть “червону зону”

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Міністра розвитку громад та територій Олексія ЧЕРНИШОВА підтримала пропозиції Міністра охорони здоров’я Віктора ЛЯШКА та голови облдержадміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО щодо невведення цього тижня «червоної зони» на території Сумської області, повідомляє Сумська ОДА.

Як зазначив Міністр охорони здоров’я, станом на сьогодні на території 9 областей, в тому числі Сумської, спостерігається хвилеподібна динаміка загальної кількості виявлених випадків, рівня госпіталізації і рівня зростання загальної кількості госпіталізованих пацієнтів.

За аналізом МОЗ, станом на сьогодні ряд областей мають технічне перевищення ознак для встановлення червоного рівня, в той же час мають і помірне та контрольоване навантаження на ліжковий фонд. В кожній із цих областей є резерв для розширення ліжкового фонду, який можливо ввести в разі погіршення ситуації. І в жодній області не спостерігається перевищення показника щодо завантаження ліжок з киснем, вище встановленого індикатора. На наш погляд, ситуація контрольована. Тому МОЗ пропонує відтермінувати встановлення червоного рівня епіднебезпеки для цих областей. Також пропонуємо забезпечити посилений моніторинг за станом захворюваності в цих областях і завантаженості ліжок. І в разі якщо буде непрогнозована ситуація, встановити червоний рівень, − повідомив Віктор Ляшко.

Голова Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький додав, що сьогодні на Сумщині є резерв для введення додаткових ліжок і вони наразі вводяться. Тож рівень завантаженості ліжок з киснем буде нижче 50%. Крім того, трішки знижується динаміка рівня госпіталізації.

– Ми теж просили б на тиждень відтермінувати введення «червоної зони, − наголосив Дмитро Живицький.

У підсумку Державна комісія ТЕБ та НС дозволила відтермінувати введення червоного рівня епіднебезпеки, в тому числі й у Сумській області.

Коментувати