Події, Суспільство

На території мисливських угідь Шосткинського району введено карантин через трихінельоз дикого кабана

Вчора, 26 січня під головуванням керівника апарату Шосткинської районної державної адміністрації Світлани МАКАРЕНКО відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Шосткинській районній державній адміністрації.

На засіданні були присутні члени комісії, представник Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, представник Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, представники військових формувань та користувачі мисливських угідь.

– На порядок денний було винесено питання про оголошення неблагополучними щодо трихінельозу дикого кабана та введення карантину на території мисливських угідь ОГО «МК «Сумщина» Шосткинського району і території у радіусі 30 км від осередку, – повідомляє Шосткинська РВА.

Довідково: неблагополучним з трихінельозної інвазії пунктом вважається населений пункт, місцевість, ферма, господарство незалежно від форм власності та підпорядкування, в якому зареєсровано1 і більше випадків трихінельозу протягом п’яти років.

Ендемічна з трихінельозу зона – це місцевість (район, область, країна), де постійно наявна дана інвазія, що зумовлено природними(незалежність паразита від умов зовнішнього середовища, наявність значної кількості видів сприйнятливих тварин, складних аліментарних зав’язків між ними тощо) та людськими факторами (сприяння людини зараженню свиней, коней, хутрових звірів шляхом згодовування їм не знезаражених боєнських відходів).

З метою недопущення подальшого ускладнення епізоотичної ситуації по трихінельозу тварин на території Шосткинського району на засіданні комісії прийнято відповідні рішення.

Коментувати