Освіта, Події, Суспільство

На Сумщині 84% освітніх закладів мають укриття

Створення безпечного освітнього простору залишається пріоритетним завданням при підготовці до нового навчального року. Про це зазначила директорка обласного Департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА під час брифінгу для журналістів в офіційному медіацентрі, повідомляє Сумська ОВА.

Як повідомила вона, наразі 84% освітніх закладів Сумщини мають укриття. За цим показником наша область є лідером серед прикордонних регіонів. На сьогодні тривають ремонтні роботи захисних споруд, щоб збільшити як їх кількість, так і ємність. Зокрема, здійснюється облаштування укриттів, підвищення комфорту, створення належних санітарно-гігієнічних умов. Після завершення робіт місткість укриттів планується збільшити на 7,5 тисяч місць у школах, і на 2 тисячі – у садочках.

За словами Вікторії Гробової, навчання на Сумщині буде здійснюватися, як і минуло річ, за очною, змішаною та дистанційною формою. Наразі великі зусилля освітян спрямовані на створення безпечного освітнього середовища для всіх учасників навчального процесу, щоби збільшити відсоток дітей, котрі будуть здобувати освіту в офлайн-режимі. Формат і алгоритм змішаної форми навчання рекомендується вирішувати на обговоренні педагогічних рад та узгоджувати з батьками. Дистанційна ж форма залишається для закладів, які знаходяться у 20-кілометровій зоні.

Напередодні початку навчального року буде проведено засідання відповідної комісії, де конкретно по кожному закладу прийматиметься рішення щодо форми навчання. Це залежатиме від того, чи є в освітній установі укриття, чи спроможне воно вмістити всіх учасників процесу. Якщо захисної споруди немає, то чи є поруч (до 500 метрів) укриття, яке можна буде орендувати і користуватися у разі небезпеки.

В умовах повномасштабної війни ми боремося за кожного учня і якість знань дітей. З цією метою цьогоріч ми також продовжуватимемо пілотний проект «Дистанційна школа», за яким навчалися діти, що виїхали за кордон та в інші регіони України, та роботу освітніх хабів, які спрямовані допомогти учасникам освітнього процесу ефективно здобувати знання, – зазначила Вікторія Гробова.

Серед інших важливих завдань підготовки до 1 вересня очільниця Департаменту назвала також забезпечення охоронною сигналізацією та фізичною охороною закладів освіти, створення класів безпеки, введення посад спеціалістів з безпеки у громадах, закупівлю підручників, металодетекторів тощо.

Коментувати