Як повідомила в.о. генерального директора Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб Ірина Купрієнко, розпочинає роботу мобільна амбулаторія в Сумській області 14 лютого. Мета ініціативи – зробити діагностику доступною, особливо для вразливих груп, у регіоні, де через війну та внутрішнє переміщення обмежений доступ до медичних послуг.
За її словами, мобільні амбулаторії закуплені коштом Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом і малярією в Україні та реалізується в рамках програми «Стійка відповідь на епідемії ВІЛ і туберкульоз в умовах війни та відновлення України». Амбулаторії поставлено в Україну зусиллями ЮНІСЕФ, процес обладнання забезпечено Центром громадського здоровʼя.

На Сумщині проєкт щодо роботи цієї мобільної амбулаторії Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб реалізовуватиме разом з обласним клінічним медичним центром соціально небезпечних захворювань та з обласною громадською організацією «Клуб «Шанс».
Діяльність мобільної амбулаторії буде здійснювати мультидисциплінарна команда у складі співробітника ОЦКПХ, який дотичний до питань епідеміологічного нагляду на рівні регіону, медичної сестри або лікаря закладу охорони здоров’я та соціального працівника неурядової організації.

Цільовою аудиторією для обстеження є ключові та уразливі групи щодо інфікування ВІЛ, туберкульзу, вірусних гепатитів та інфекцій, що пережаються статевим шляхом. Людей, які проживають у віддалених населених пунктах, а також медичні фахівці та всі жителі Сумщини, які бажають продіагностувати своє здоров’я.
Діагностика у цій мобільній амбулаторії є безкоштовною для всіх жителів Сумщини. Усі послуги – повністю конфіденційні: від вимірювання тиску й рівня цукру в крові, до діагностики ВІЛ, туберкульозу, вірусних гепатитів тощо. Тестування допомагає вчасно виявити захворювання та розпочати лікування. Люди, які матимуть позитивний скринінг, можуть відразу отримати направлення до лікаря, та медичну і соціальну підтримку.

Директор Сумського обласного клінічного медичного центру соціально небезпечних захворюваньТарас Злиденний повідомив, що завдяки мобільній амбулаторії отримати послуги з діагностики від соціально значущих хвороб зможуть жителі районних центрів, селищ і навіть віддалених сіл.
За останніми підрахунками, до 40% населення, яке живе з ВІЛ, не знає, що вони – ВІЛ-інфіковані. І, на жаль, щороку додаються все нові й нові пацієнти. Тим паче, що через ситуацію в країні, сьогодні, як ніколи, відбувається міграція населення. Крім того, через бойові дії у людей часто зараз виникає контакт з кров’ю, – зазначив директор Сумського обласного клінічного медичного центру соціально небезпечних захворювань.
Ми продовжуємо, зі свого, боку, займатися тестуванням та профілактикою цих захворювань у людей в нашому закладі. А цей проєкт нам дасть змогу виїжджати у віддалені населені пункти, в установи й організації і надавати допомогу людям на місці. Для нашої області – це крок вперед.

В. о. виконавчого директора Сумської обласної громадської організації «Клуб «Шанс» Наталія Гапієнко додала, що їх організація теж займається профілактикою та діагностикою соціально небезпечних хвороб.
Ми також маємо мобільну амбулаторію, але вона в основному виїжджає по місту Суми і на її базі ми консультуємо і тестуємо представників саме вразливих щодо ВІЛ груп, а не загальне населення, – говорила вона.
Цей же проєкт дуже важливий, адже виїзди мобільна амбулаторія буде здійснювати в райони і тестуватиме не лише на ВІЛ, а й на ряд інших захворювань.
Учасники брифінгу закликали жителів Сумщини проходити тестування. Графік виїздів мобільної амбулаторії буде розміщений на сайті та в соцмережах Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.