Влада, Освіта

На Сумщині розпочинається підготовка до нового навчального року

Серед пріоритетних задач – захист учасників освітнього процесу, енергетична безпека, продовження реформи шкільного харчування, створення безпекового середовища, закупівля шкільних автобусів, підвищення кваліфікації вчителів з предмету “Захист України”.

Начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ акцентував увагу очільників громад на організації підготовчих процесів, з тим, щоби кошти державної субвенції, які передбачені для реалізації поставлених завдань були використані вчасно та ефективно.

Як повідомив начальник ОВА, цьогоріч 150 мільйонів гривень освітньої субвенції виділено для облаштування укриттів у школах області. Тому громади повинні мати проєктно-кошторисну документацію, щоб реалізувати відповідні проєкти.

Ще одна вимога очільника Сумщини -покрокові плани проведення будівельних робіт з чіткими термінами виконання та відповідальними.

200 мільйонів гривень державних коштів передбачено для реалізації реформи здорового харчування, які будуть спрямовуватися на матеріально-технічне забезпечення всієї інфраструктури, яка задіяна в організації харчування,зокрема модернізацію та реконструкцію кухонь і їдалень тощо. Місцева влада першочергово повинна подбати про підвищення вартості, а отже і якості дитячого-харчування.

Цьогоріч також очікується надходження в область коштів від держави для організації виховання захисників і захисниць.

Понад 57 мільйонів гривень передбачається спрямувати на підготовку викладачів та створення належної матеріально-технічної бази.

Володимир Артюх також звернувся до Уряду щодо збільшення для Сумщини кількості шкільних автобусів. Щоб цьогоріч в область надійшло автобусів на рівні минулого року, а це – 23 одиниці.

В питаннях створення безпекового освітнього середовища керівник області надважливим виділив забезпечення охорони закладів, присутність офіцерів безпеки, установлення рамок, тривожних кнопок тощо.

Ми з командою працюємо, щоб область отримала від держави, а також від міжнародних донорів якомога більше фінансових ресурсів для втілення важливих проектів.

Попри складнощі, підтримка держави наразі – колосальна. Тому керівники на місцях не мають права зволікати і бути пасивними.

Ви повинні оперативно і підготовлено заходити у проєкти, щоб вчасно розпочати роботи, якісно і прозоро реалізувати конкретні ініціативи – підкреслив Володимир Артюх.

Коментувати