Влада, Освіта, Проєкти

На Сумщині пройшло перше засідання координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності

Даний консультативно-дорадчий орган, що створений при обласній військовій адміністрації, об’єднує зусилля влади та громадськості у формуванні патріотичної свідомості молоді.

Як зазначила заступниця начальника ОВА Олена БОЙКО, до складу Координаційної ради максимально увійшли представництва, які опікуються формуванням державної політики у сфері національно-патріотичного виховання.

Утвердження національної та громадянської ідентичності – це базові цінності для України в сьогоднішніх реаліях.

Тут основний акцент робиться на молоде покоління, яке на жаль протягом останнього часу не має повноцінних можливостей навчатися в колективі, здобувати знання тощо.

Тож очікуємо від кожного члена координаційної ради активної позиції, ефективної роботи та ініціативності, – підкреслила посадовець.

Під час розгляду питань порядку денного присутні розглянули ключові напрямки реалізації Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2022-2026 роки, обговорили пріоритетні завдання на найближчу перспективу та необхідність їх актуалізації з точки зору конкретних заходів та формування системи моніторингу і оцінювання результатів роботи в даному напрямку.

Бачення щодо подальшої реалізації системи національно-патріотичного виховання та пропозиції щодо актуалізації напрямків Програми присутні узгодили розглянути на наступному засіданні координаційної ради.

У ході обговорення було також наголошено на запровадженні нових підходів до викладання предмету «Захист України».

Зокрема, для Сумщини передбачено понад 50 мільйонів гривень освітньої субвенції на створення потужної матеріально-технічної бази, облаштування відповідних осередків для здійснення навчання, а також підготовку викладачів. Важливо, що велика увага приділяється фаховому складу вчителів та надання переваги фахівцям з числа ветеранів та військовослужбовців.

Крім того, на установчому засіданні обрано заступника голови координаційної ради. Ним став завідувач кафедри історії СумДУ, доктор історичних наук, професор Сергій ДЕГТЯРЬОВ.

Коментувати