Події, Суспільство

На Сумщині презентували концепт обласної комплексної програми реалізації ветеранської політики

Робоча група, створена за дорученням начальника Сумської обласної військової адміністрації Володимира АРТЮХА, визначила п’ять пріоритетних напрямків, які будуть покладені в основу програми. Про це повідомляє Сумська ОВА.Зокрема, це професійна підготовка, соціальні гарантії , реабілітація та реадаптація, підтримка сімей, вшанування пам’яті загиблих Захисників і Захисниць України. Всі вони ґрунтуються на реальних потребах ветеранів області.

Створений проєкт Обласної комплексної програми реалізації ветеранської політики в Сумській області – не константа. Наразі це лише «канва». Кожний пріоритетний напрямок має бути наповнений конкретним змістом і забезпечений фінансуванням. Необхідно врахувати всі можливі потреби, які виникли або виникнуть у наших ветеранів, їх родин.

Особливу увагу треба приділити сім’ям загиблих захисників, безвісти зниклих. Беручи за основу кращий досвід інших областей, країн маємо інтегрувати його в дієвий практичний інструмент, який забезпечить ефективну підтримку та допомогу нашим ветеранам, – зазначив Володимир Артюх під час презентації проєкту обласної програми реалізації ветеранської політики.

Створюючи концепт програми, робоча група врахувала проєкти, які запроваджуються у рамках держави.
Перший, це «Соціально-психологічна адаптація для ветеранів та членів їх сімей»: тижнева програма соціальної адаптації, під час якої ветерани разом родиною в умовах санаторного комплексу спільно працюють із психологами.

Очільник Сумщини доручив сформувати команду фахівців, яка буде працювати за цим напрямком, визначити відповідний санаторно-лікувальний заклад та подати пропозиції до Мінсоцполітики, щоб вже наступного року надавати цю послугу ветеранам.

Також, у ході презентації було зазначено, що на Сумщині буде створено 5 центрів життєстійкості, робота яких передбачає надання послуги з підтримки психічного здоров’я населення, зміцнення та координацію волонтерського руху, підвищення соціальної згуртованості територіальних громад. Наразі триває підготовча робота щодо інформування громад і підготовки відповідних пропозицій.

– Створення центрів життєстійкості – надзвичайно важливе завдання. Під це виділяються державні кошти і ми маємо зробити все, щоби вже наступного року такі центри запрацювали на Сумщині. Ветерани не повинні шукати куди їм звернутись з того чи іншого питання. Допомога має бути доступною і комплексною. Усі бар’єри на цьому шляху треба прибрати. Наші Захисники і Захисниці заслуговують найкращих умови і сервісу, – підкреслив начальник Сумської обласної військової адміністрації.

Коментувати