Економіка, Події, Суспільство

На Сумщині міжнародні організації планують реалізувати потужний проєкт з підтримки бізнесу вартістю 4,6 мільйона доларів

Про це йшлося під час зустрічі начальника обласної військової адміністрації Володимира АРТЮХА з представниками Управління ООН з координації гуманітарних справ (ОСНА), повідомляє Сумська ОВА.

– На Сумщині дуже ефективна співпраця з іноземними партнерами, чимало проєктів ми з вами реалізували у минулому році. І ми сподіваємося, що в наступному році їх буде не менше. І особливу надію покладаю на пілотний проєкт з підтримки бізнесу на суму 4,6 мільйона доларів, – розповів Володимир Артюх

Реалізовуватимуть цей проєкт ІОМ (МОМ – Міжнародна організація з міграції) та FAO (The Food and Agriculture Organization).

Його особливістю є саме підтримка бізнесу. Зокрема, з боку МОМ проєкт поділений на три компоненти: допомога грантами фермерським та приватним господарствам – по 800 доларів планують надати 600 отримувачам цієї підтримки. Також організація планує надати допомогу фермерським та приватним господарствам, які постраждали внаслідок обстрілів або мають руйнування.

Ще будуть і кілька більших грантів – для агрологістичних центрів, об’єднань аграріїв – близько 70 тис. доларів на відновлення цих об’єктів.

Також МОМ зможе надавати гранти малому та мікробізнесу, розмір гранту – від 7 до 20 тис. доларів на кожен. Крім того, планують надати один великий грант на допомогу кластерам в межах області.

І останній компонент – це навчання. У планах провести навчання – підвищення для 100 осіб. І люди, які успішно його завершать і зроблять захист свого бізнес-плану отримають матеріали для їх стартапу.

– Маємо напрацювати чіткий алгоритм реалізації, адже проєкт дуже знаковий і необхідний області. Необхідно зробити все, щоби він приніс якомога більше користі людям, які живуть і працюють на Сумщині, – підкреслив Володимир Артюх.

Крім того, міжнародні організації разом із керівництвом Сумської обласної військової адміністрації обговорили ряд гуманітарних потреб області на наступний рік.

Зокрема, це: допомога у відновленні об’єктів соціальної інфраструктури; підтримка внутрішньо переміщених осіб та місць їх тимчасового проживання; забезпечення населення прикордонних громад продуктовими наборами; підтримка дитячих будинків сімейного типу; забезпечення населення прикордонних громад твердим паливом на опалювальний сезон 2024/2025; підтримка соціально вразливого населення грошовою допомогою; потреба у наданні психологічної допомоги населенню (потреба у психологах для закладів, які надають соціальні послуги); підтримка підприємництва у відновленні і розвитку бізнесу.

Коментувати