Війна РФ проти України, Офіційно, Суспільство

На Сумщині здійснюється нарощування сил та засобів ППО, а також на завершальній стадії – створення сучасної Регіональної системи виявлення повітряних цілей

Про це повідомив журналістам голова Сумської ОВА Володимир Артюх під час брифінгу, про це повідомляють у обласній військовій адміністрації

За його словами, за останній час кількість застосування ворогом безпілотних літальних апаратів (БПЛА) типу Шахід, Герань-2 значно зросла. Так, з травня по 3 липня 2023 року Сумська область була атакована 25-ма БПЛА. За результатами цих авіаційних ударів загинуло 12 осіб, травмовано 27 осіб (з них 1 дитина). Крім того, зазнали руйнувань 23 будівлі, 10 одиниць автомобільної техніки та інше майно.

«Щодо вчорашнього авіаудару по центру міста Суми. Підступний ворог цинічно використовує не лише сучасні дрони-камікадзе, яких ще кілька років тому не було взагалі, але й різні прийоми. Захід на ураження з різних сторін, використання БПЛА на малих висотах практично унеможливлюють їх виявлення системами ППО ЗСУ та, відповідно, своєчасне оповіщення населення, – наголосив очільник області. – Але ми працюємо над тим, щоб наші жителі були більш захищеними від різних видів сучасного озброєння ворога».

За словами голови Сумської ОВА, на жаль, певний час в області цими питаннями ніхто не займався предметно.

«Ще в травні оцінивши ситуацію щодо збільшення випадків застосування БПЛА, а також стан захисту Сумщини, я особисто підготував звернення до вищого керівництва ЗСУ та РНБО щодо підсилення силами і засобами нашого регіону, тих угруповань ЗСУ, які знаходяться сьогодні на території області, – розповів Володимир Артюх. – І за результатами цих звернень сьогодні відбувається поетапне збільшення сил і засобів ППО. Попри те, що ведуться активні бойові дії і в інших регіонах України, військове керівництво віднайшло можливість посилення системи ППО в Сумській області. І один із шахедів, який вдарив по місту Суми, був збитий нашими військовими».

Також голова Сумської ОВА повідомив, що зараз на завершальній стадії створення сучасної Регіональної системи виявлення повітряних цілей для підвищення ефективності та покращення застосування вогневих засобів ППО ЗСУ. Ця система застосовуватиметься виключно в Сумській області щодо своєчасного виявлення засобів повітряного нападу.

«Я дякую сьогодні РВА, громадам, підприємцям, які надали певний фінансовий ресурс, щоб ми разом із нашими військовими могли розгорнути таку систему, – зазначив Володимир Артюх. – Тож роботи щодо підсилення системи оборони в області проводяться. Звісно, ми не можемо закрити повністю небо над Сумщиною. У нас немає сил і засобів у такій кількості, щоб вся Україна змогла не боятися атак з повітря. Вчора про це говорив і Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ у вечірньому зверненні. Але все, що від нас залежне, ми робимо».

Коментувати