Події, Суспільство

На Сумщині запрацювала Бізнес-школа для ветеранів та членів їх сімей

Це спільний проєкт Сумської обласної військової адміністрації, Сумського національного аграрного університету і Державної служби зайнятості.

Як повідомляє Сумська ОВА, у бізнес-школі учасники бойових дій, особи з інвалідністю, члени їх родин, члени родин військовослужбовців і члени родин загиблих військовослужбовців можуть безкоштовно отримати знання за чотирма програмами: «Підприємництво та бізнес-планування», «Діджитал-маркетинг, інтернет-маркетинг, СММ-маркетинг, створення інтернет-магазину», «Управління проєктами та підготовка грантових тематик» та четвертий «Фінансова грамотність».

З першого лютого розпочнеться реєстрація на другий курс цієї програми.

Викладачі та слухачі програми «Підприємництво та бізнес-планування», зустрілися з віцерем’єр-міністром України – міністеркою з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Іриною ВЕРЕЩУК та начальником Сумської обласної військової адміністрації Володимиром АРТЮХОМ.

Курс розрахований на три місяці. Випускники отримають сертифікати. До речі, в СНАУ бажаючі з числа пільгових категорій можна буде пройти як короткотермінові курси, так і навчання на одній з магістерських програм вишу.

Дружина військовослужбовця Вікторія Наумова за освітою вчитель, але наразі перебуває в декретній відпустці. Інформацію про курси знайшла в телеграм-каналі.

– Я планую в цій бізнес-школі опанувати фінансову грамотність і в подальшому відкрити власну справу, – розповідає.

Військовий Ігор має вже власне підприємство з виготовлення меблів. Бере участь у цій програмі задля знань для розвитку. Власну справу планує відкрити і ще один військовий. Брав участь бойових діях у 2014 році. Тоді ж отримав тяжке поранення і має інвалідність.

Мене цікавить напрям – реабілітація учасників бойових дій. Це дуже серйозна тема і потрібна сьогодні, – говорить він. – Тому буду навчатись писати гранти та бізнес-плани.

Ірина Верещук підкреслила, що такі програми, як бізнес-школа на Сумщині, є дуже важливими і необхідними сьогодні. Також важливо, щоб були практичні результати таких програм.

– Одним з важливих аспектів адаптації ветеранів до цивільного життя є працевлаштування. Працюємо над тим, щоби наші військові, які втратили здоров’я, захищаючи країну мали можливості для самореалізації – опанували нову професію, пройшли перекваліфікацію  – важливий чинник соціалізації ветеранів, – підкреслив Володимир Артюх.

Коментувати