Новини, Офіційно, Суспільство

На Сумщині завершується термін заборони любительського рибальства на річках

Завтра, 21 травня 2024 року закінчується термін заборони любительського рибальства на річках та їх кореневих водах Сумської області, що була встановлена на період нересту риб.

Заборона продовжує діяти:

– у всіх водосховищах з 01 квітня по 09 червня 2024 року включно;

– у придаткових водоймах (протоки, гирла, озера, ставки та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) з 01 квітня по 30 червня 2024 року включно.

Тож, нагадуємо рибалкам – любителям, які вже наладили вудки для рибалки деякі норми, згідно з Правилами любительського рибальства.

Під час риболовлі рибалки повинні мати при собі засоби для вимірювання маси та довжини водних біоресурсів. Так, добова норма вилову риби становить 3 кг + одна особина, розмір якої перевищує мінімально дозволений для вилову. У внутрішніх водоймах мінімальний розмір щуки, який дозволений до вилову – 50 см, судака – 42 см, білизна – 30 см, головень – 24 см, лин – 20 см, ляща та сазана (коропа) – 35 см у дніпровських водосховищах, 30 см – в інших внутрішніх водних об’єктах, плітки – 18 см у дніпровських водосховищах, в інших внутрішніх водних об’єктах – без розмірних обмежень тощо. Повний перелік мінімальних розмірів водних біоресурсів, які дозволені до вилову, наведений у додатку 1 до Правил любительського рибальства.

Контроль за дотриманням Правил рибальства здійснюють органи рибоохорони та інші спеціально уповноважені на те органи, а також громадські інспектори рибоохоронного патруля та громадські інспектори з охорони довкілля, які відповідно до законодавства мають право: перевіряти документи на право використання водних живих біоресурсів, зупиняти плавучі та наземні транспортні засоби, проводити їх огляд, а також речей, знарядь лову, добутої продукції та вилучати їх у осіб, які порушили законодавство; складати протоколи і розглядати справи про адміністративні правопорушення з питань охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів у встановленому порядку; визначати розмір збитків, завданих рибному господарству, за затвердженими таксами та методиками тощо.

Якщо виявили порушення рибальства, факт браконьєрства – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» (096) 838-25-70 або (0542) 77-17-15, повідомляє Сумський рибоохоронний патруль.

Коментувати