Новини, Сільгоспгосподарство

На Сумщині доступні програми підтримки фермерських господарств, – Сумська ОВА

Субсидії, дотації та кредитування: у Сумській ОВА розповіли про доступні програми підтримки фермерських господарств.

На Сумщині зареєстровано 1112 фермерських господарств, при цьому 10 запрацювали вже у цьому році.

Про актуальні можливості кредитування та фінансову підтримку із державного бюджету розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександр МАСЛАК.

Зокрема у 2024 році завершена програма державної фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників, які обробляють до 120 гектарів земель на деокупованих територіях. Вона передбачає виплату окремої субсидії на одиницю оброблюваних угідь у розмірі 8 тис. грн та 1 гектар.

На Сумщині для участі у цій програмі у Державному аграрному реєстрі було зареєстровано 324 заявки на загальну суму 111,9 млн грн. Загалом у держбюджеті на цей напрям підтримки затвердили 796 млн грн. Участь у програмі взяли товаровиробники із 11 областей України, – зазначив Олександр Маслак.

У цьому році для фермерів, які обробляють до 120 гектарів земель і при цьому утримують до 100 корів або ж до 500 маточного поголів’я кіз чи овець, передбачаються додаткові субсидії та дотації.

Субсидія на один гектар оброблюваних угідь складає 4 тис. грн, дотація на одну корову – 7 тис. грн, на одну голову кіз або овець – 2 тис. грн. Заявку на отримання допомоги можна подати через Державний аграрний реєстр. Орієнтовно реєстрація почнеться наприкінці червня, – повідомили у Департаменті АПР.

Як і раніше, аграрії можуть скористатись і програмами кредитування.
Зокрема з початку цього року сільськогосподарські підприємства Сумської області для підтримки своєї діяльності змогли залучити 1,2 млрд грн кредитних коштів.
966 млн грн – за програмою «Доступні кредити 5-7-9». Нею скористались 172 агропідприємства Сумщини.

За цією програмою аграрії мають можливість отримати до 90 млн грн кредитних коштів. Фінансування надається під 5-9% річних, – зазначив Олександр Маслак.

Детальніше у відео за посиланням:
https://youtu.be/g9JKQOqyob4

Коментувати