Події, Суспільство

На Сумщині достатньо сільськогосподарської продукції, щоб забезпечити продовольчі потреби жителів області

Про це зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної військової адміністрації Олександр МАСЛАК під час брифінгу в офіційному медіацентрі, повідомляє Сумська ОВА.

За його словами, наразі важливим питанням є задоволення продовольчих потреб населення як держави в цілому, так і кожного регіону. Виходячи із основних показників діяльності сільськогосподарських підприємств і домогосподарств сільського населення Сумщини, які виробляють товарну сільськогосподарську продукцію, то ризики, які могли б вплинути на продовольчу безпеку в області та забезпечення потреб жителів області, наразі відсутні.

Зокрема, отриманий валовий збір основних зернових культур: пшениці, ячменю, овесу, гороху, які вирощуються на території нашої області, дозволяє забезпечити власні потреби в 3,1 рази від розрахункових показників.

Валове виробництво зерна, без кукурудзи, цьогоріч дещо нижче, ніж минулоріч, але цього буде достатньо, щоб забезпечити сировиною як переробні підприємства нашої області, так і для формування товарного фонду для реалізації в інші регіони і за кордон, зазначив посадовець.

Виробництво фуражного зерна очікується на рівні 2,6 млн. тонн, що вище ніж минулоріч за рахунок вищих показників урожайності, зокрема кукурудзи.

Якщо минулого року урожайність даної культури становила 8 тонн з гектара, то за оперативними даними, при зібраній половині всіх площ під даною культурою, цей показник становить 9,6 тонн з гектара. При цьому, окремі аграрні підприємства мають урожайність, що перевищує 10 тонн з гектара. Фактичне виробництво фуражного зерна перевищує потребу у 7,1 раза, яка становить 360 тисяч тонн, – повідомив Олександр Маслак.

Стосовно олійного насіння, то цьогоріч скоротилися площі під основною культурою олійної групи – соняшником, і наразі маємо нижчі показники врожайності і загального виробництва. Разом з тим, за підсумками збирання врожаю, виробництво становить 660 тисяч тонн, що перевищує в понад 20 разів потребу області у насінні для забезпечення продовольчих потреб в рослинній олії, яка становить 50 тисяч тонн,

На сьогодні площа під картоплею становить 44 тисячі гектарів (минулоріч – 54 тисячі гектарів). Від’ємна тенденція пов’язана з тим, що упродовж останніх років ціни картоплю та овочі були на невисокому рівні, тож не було достатньої мотивації у господарств сільського населення до їх вирощування. Попри зменшення площ під вирощування даних культур тієї продукції обсяги виробництва, які становлять 740 тисяч тонн, перевищуватимуть потребу більше ніж у 5 разів.

За словами Олександра Маслака, овочів борщового набору: буряка, моркви, капусти, цибулі також буде достатньо, щоб не відчувати дефіциту даного виду продукції. Свідченням цього є те, що ціни на них суттєво знизилися після збору цьогорічного врожаю і надходження на внутрішній споживчий ринок.

Позитивна тенденція очікується і щодо забезпечення потреб населення у молоці та молочній продукції, а також м’ясі, м’ясних виробах та курячих яйцях.

– Так, нині зростає продуктивність молочного стада, що дає можливість частково мінімізувати тенденцію до зменшення обсягів виробництва відповідного виду продукції. Навіть при очікуваному зниженні на 5% показників виробництва молока в області, потреби в молоці та молочній продукції будуть забезпечені удвічі. Потреба у м’ясі та м’ясній продукції буде орієнтовно забезпечена в 1,2 раза – лише за рахунок місцевого виробництва, не враховуючи продукції виробників з інших регіонів, – розповів директор Департаменту.

Коментувати