Здоров'я, Новини, Суспільство

На Сумщині виявили новий вид кліща, який раніше не зустрічався у нашому регіоні

На Сумщині виявили новий вид кліща, який раніше не зустрічався у нашому регіоні. Розповсюджений він переважно у південних областях України, але через зміну клімату мігрував до північних широт.

Цей вид кліща, як і всі кліщи, що існують Сумській області, є переносчиком багатьох інфекційних захворювань, повідомляє завідувачка відділеням епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань Шосткинського ДУ “Сумський ОЦКПХ МОЗ” Дар’я Сіра.

Перш за все такі як : хвороба Лайма (кліщовий бореліоз), енцефаліти, ерліхіози, кліщові висипні тифи, тощо.

Нових захворювань ця комаха не несе, тож щоб вберегтись від її укуса слід дотримуватись таких саме правил, як і при захисті від звичайних кліщів:

– Подбайте про відповідний одяг.

Обов’язково одягніть кепку, панамку, косинку тощо. Бажано одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – так легше буде помітити кліщів і зменшить ризик укусів кліщів.

– Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і дітей, аби виявити кліщів. Особливо ретельно обстежуйте ділянки тіла, покриті волоссям.

– Місце для привалів на природі звільняйте від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

– При поверненні додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його.

Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування одягу не рятує від кліщів.

– Перевірте речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо).

– Якщо на природу брали домашнього улюбленця – його також слід оглянути на наявність кліщів.

– Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні засоби, найчастіше це – аерозолі, які відлякують кліщів.
Використовуйте їх перед прогулянкою. Зверніть увагу на тривалість дії засобу. При необхідності – скористайтеся повторно, якщо мине час дії, як вказано в інструкції.

Дар’я Сіра наголошує, якщо кліщ проник під шкіру, потрібно спробувати витягти його самостійно або звернутись по допомогу до спеціалістів:

Промити, обробити місце укусу антисептичними засобами і звернутись до свого сімейного лікаря для того, щоб лікар назначив профілактичне лікування, – зазначає завідувачка відділенням.

Слід пам’ятати, що діставати з під шкіри кліща у домашніх умовах потрібно спеціальним пінцетом, який продають в аптеках.

Після видалення кліща варто змастити ранку антисептичним розчином, якщо залишилася частина кліща, видалити стерильною голкою. Ретельно вимити руки з милом.

Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд та щільно закрити кришку. За направленнями лікаря у лабораторній мережі проводяться лабораторні дослідження кліщів на наявність збудників бореліозу.

Коментувати