Події, Прокуратура, СБУ, Суспільство

На Сумщині викрили правоохоронця, який збував конфіденційну інформацію з державних баз даних

Кіберфахівці СБУ викрили на Сумщині схему продажу персональних даних українських громадян. За даними слідства, співробітник оперативного підрозділу ГУ Нацполіції Сумщини отримував з баз даних державних органів – прикордонної та міграційної служб України конфіденційну інформацію, яку в подальшому інші причетні до оборудки фігуранти продавали зацікавленим особам. Про це повідомляє Управління СБ України в Сумській області.

Пошук потенційних покупців конфіденційних даних організатори схеми здійснювали на тематичних форумах в Інтернеті.«Клієнти» замовляли ділкам потрібну інформацію із баз даних українських державних органів та сплачували обумовлену суму у криптовалюті.

Вартість кожного «замовлення» складала кількасот доларів, в залежності від обсягу.

Після цього зловмисники несанкціоновано отримували та передавали «клієнтам» дані з інформаційних баз через закриті канали електронного зв’язку.

За даними СБУ, серед «клієнтів», яким надавали такі «послуги», були, у тому числі громадяни та мешканці росії та Казахстану, а зміст інформації міг становити інтерес для спецслужби рф з метою використання на шкоду інтересам України.У ході проведення санкціонованих обшуків за місцем проживання та роботи одного з учасників схеми – співробітника поліції, правоохоронці виявили та вилучили:

• комп’ютерну техніку,

• флеш-накопичувачі,

• мобільні телефони, які містять докази протиправної діяльності.

Наразі зловмиснику повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 362 Кримінального кодексу України (несанкціоноване копіювання інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах, що призвело до її витоку, вчинені особою, яка має право доступу до такої інформації).

СБУ перевіряє можливий зв’язок підозрюваного до співпраці зі спецслужбою країни-агресора.Триває досудове розслідування для притягнення до відповідальності усіх осіб, причетних до протиправної схеми.

Заходи з викриття проводили співробітники Управління СБУ в Сумській області спільно зі слідчими ТУ ДБР у м. Полтава з дислокацією в м. Суми та ДВБ Нацполіції за процесуального керівництва Сумської обласної прокуратури.

Коментувати