На Сумщині триває операція «Новорічна ялинка-2024». Заходи проводяться з метою запобігання правопорушень під час заготівлі дерев хвойних порід в період різдвяних та новорічних свят, і від початку операції Інспекцією вже зафіксовано низку порушень. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Сумській області.
![](https://shostka-news.com/wp-content/uploads/2023/12/photo_2023-12-18_18-16-27-800x445-1.jpg)
Так, державні інспектори в ході спільних заходів із працівниками Шосткинського лісового господарства спіймали «на гарячому» чотирьох порушників, які на території лісового господарства самовільно зрубали 4 сосни. Також на території Боромлянської ТГ Охтирського району на околиці села Боромля було виявлено громадянина, який незаконно зрізав 1 дерево породи сосна. На порушників складено 5 протоколів про адміністративні правопорушення за статтею 65 КУпАП на загальну суму 2550 грн. та розраховано шкоду, завдану довкіллю, у розмірі 3795 грн. Тепер ці бажаючі зекономити на придбанні святкових дерев у законний спосіб сплатять штраф та збитки зі своєї кишені.
18 грудня на ринку в Шостці екоінспектори виявили машину з соснами, продаж яких здійснювався без жодних дозвільних документів, зокрема й без чіпів. На місце невідкладно було викликано представників поліції та слідчо-оперативну групу. На громадянина, який продавав сосни, складено протокол за статтею 88-1 КУпАП.
![](https://shostka-news.com/wp-content/uploads/2023/12/45fcb656-a12a-4090-83c1-d34e409faa51.jpg)
Відповідно до частини першої вказаної статті порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої. Покарання порушнику визначить суд.
![](https://shostka-news.com/wp-content/uploads/2023/12/ec007098-f498-4323-b1ab-4c89ee22ccde.jpg)
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.