102, Події

Мешканці Шосткинського району стали жертвами Інтернет-аферистів

Глухівчанин та шосткинець стали жертвою інтернет – шахраїв за ідентичною схемою. Чоловіки перейшли за посиланнями, яке їм надіслали в приватній переписці «потенційні покупці», ввели там данні своїх карт, і залишились без грошей на рахунках.

До поліції Шостки з заявою про шахрайство звернувся 24-річний місцевий житель. Він розповів, що розмістив на відомому Інтернет – ресурсі оголошення про продаж дитячого візочка. Пізніше йому надійшло повідомлення від невідомої, яка хотіла придбати товар. Жінка запропонувала шосткинцю скористатися послугою «доставки сайту» і надіслала йому посилання. Перейшовши за ним, чоловік увів там данні своїх банківських карток та код з смс – повідомлення з банку. Пізніше виявив, що замість надходження грошей на рахунки, як його запевняла «покупець», звідти зникло 2 500 гривень.

В такий же спосіб обдурили і 22-річного жителя Глухова, який на цьому ж ресурсі розмістив оголошення про продаж бездротових навушників. От тільки коштів на картці не було, і, за порадами «покупця», глухівчанина спочатку поповнив свій рахунок на тисячу гривень, нібито, щоб можна було надіслати йому гроші за товар, а вже пізніше побачив – замість збільшення балансу, його рахунок обнулився.

Як повідомляє Шосткинське районне управління поліції, за обома фактами відкрито кримінальні провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, в рамках яких проводяться заходи щодо встановлення осіб аферистів.

Правоохоронці звертаються до громадян з проханням користуватися виключно перевіреними Інтернет – ресурсами, і не переходити за посиланням, які занадто настійливо пропонують невідомі особи. Крім того, радять не вносити передоплату за замовлений в Інтернеті товар, а розраховуватись за нього виключно під час отримання в логістичній компанії, попередньо перевіривши вміст посилки.

Коментувати