Поліцейські Сумщини зафіксували низку випадків шахрайств, жертвами яких стали мешканці області. У всіх випадках зловмисники діяли під виглядом продавців, банківських працівників або потенційних роботодавців.

Одна з мешканок регіону стала жертвою шахрайства після розміщення оголошення про продаж товару на популярному онлайн-сервісі. Зловмисник під виглядом покупця надіслав посилання у месенджері, де жінка ввела свої банківські дані. З її рахунку зникли майже 20 тисяч гривень.
Псевдоспівробітник одного з банків переконав заявника надати повні реквізити банківської картки, включаючи CVV-код та смс-паролі. Як наслідок — з картки було знято понад 9 тисяч гривень.
Жінка погодилася на онлайн-роботу з отриманням грошових виплат за прості дії. Після кількох тестових виплат її переконали вкласти власні кошти — і вона втратила 12 тисяч гривень.
Інша жінка натрапила на оголошення про нібито державну допомогу. Після переходу за посиланням і введення персональних даних, з її карток було знято 8 тисяч гривень.
Як уберегтись від шахраїв?
Ніколи не переходьте за підозрілими посиланнями, навіть якщо вони виглядають переконливо.
Не розголошуйте конфіденційні дані банківських карт: номер, термін дії, CVV-код та смс-паролі.
Сумніваєтесь у справжності співрозмовника — краще припиніть розмову і зверніться до служби підтримки банку.
Перевіряйте інформацію про роботодавців та продавців, особливо у маловідомих сервісах і групах соцмереж.
Відділ комунікації поліції Сумської області.
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.