Новини, Суспільство, Тарифи

Керівництво “Водоканалу” розповіли про критичну ситуацію на підприємстві: у січні немає коштів на зарплату та електроенергію, відсутній запас труб та обладнання

Цього разу на засідання громадської ради запросили адміністрацію КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства», аби обговорити можливе підвищення тарифів за послуги, які надає це підприємство.

Директор «Водоканалу» Радіон Хукаленко і головний бухгалтер Роман Тищенко стверджують, що підвищення тарифів – це неменучий крок для подальшої безперебійної роботи підприємства. Вони ознайомили присутніх з фінансово-економічною ситуацією Водоканалу.

За словами керівника, підприємство щомісячно має збитки, приблизно 1,35 млн. грн. Якщо говорити за останні поточні 10 місяців, то сума збитків складає десь 12 млн. грн. Пан Хукаленко стверджує, що вже у наступному місяці буде нічим платити зарплату. Під питанням й оплата за спожиту електроенергію.

Заробітну плату я не маю права не платити, це підсудна справа. Виходить, що не буду платити за електроенергію. Наше підприємство ще не було у боржниках. Ми закупаємо електроенергію по цікавій ціні. Дуже хороша ціна у нас – 7,68 з ПДВ, перша-друга категорія. Якщо ми хоч раз не заплатимо, автоматично потрапляємо у таку категорію, як “Остання надія”. Наші фахівці порахували, що на підприємстві будуть збитки на 1 млн 250 тис гривень, – розповів присутнім про ситуацію на підприємстві його керівник.

Представник громадської ради Дмитро Кеня поцікавився, чи вистачить коштів після підняття тарифу для встановлення лічільників у всі житлові будинки? На що Радіон Хукаленко відповів: “30% домогосподарств не мають лічільників, а у когось ще є магніти. Над цим ми працюємо. Закупаємо і встановлюємо магнітні стрічки”.

Він наголосив, що під час воєнного стану, адміністрація Водоканалу не може змусити споживачів встановити в своїх домогосподарствах лічільники. Пан Хукаленко навів приклад, що там, де немає приборів обліку, споживачі не звертають увагу на те, що тече унітаз, воду не перекривають і в результаті використовують втричі більше, ніж їм нараховують за встановленою нормою споживання, а підприємство несе втрати.

Як пояснив головний бухгалтер Водоканалу, у разі підняття тарифу, загальнобудинкові лічільники будуть встановлені у короткій термін за допомогою сторонніх ліцензійних організацій. Директор підприємства запевнив, що ті споживачі, які мають лічильники, будуть і наділі платити на підставі їх показників, а всі втрати ляжуть на тих, хто не має приборів обліку.

Таких у будинку 300 осіб, не більше. І вони зразу прийдуть і поставлять лічільники. Тоді у будинку не буде ніяких втрат, – впевнений керівник Водоканалу.

 Представник грромадської ради, Михайло Скорик запитав, чи не замислювалися на підприємстві над тим, щоб встановити сонячні електростанції на підйомах свердловин.

Ми подавали заявки на це. Своїми силами ми цього не зробимо. Ви розумієте, що це мільйони!, – сказав Роман Тищенко.

Він оприлюднив цікаві цифри: за останніх 22 роки «Водоканал» зменшив споживання електроенергії у 3,3 рази за рахунок встановлення енергоефективного обладнання. При цьому за цей час ціна за електроспоживання виросла близько 30-ти разів. Роман Тищенко наголосив, що на підприємстві енергоефективне обладнання встановлнено по максімуму.

Голова громадської ради Олександр Ярига запропонував звернутися до міської влади з проханням допомогти у впровадження енергозберігаючих технологій.

За інформацією директора «Водоканалу», протяжність водопровідних мереж складає близько 180 км, каналізаційних – 140 км. Мережі зношені на 70-75 %. За його словами каналізаційні мережі почали будуватися у 1932 році.

У нас ще у місті є дерев’яні дубові лотки – вони ще працюють. Це бомба уповільненої дії, я не знаю, де вона може вибухнути, – повідомив Радіон Хукаленко.

У нас на складі у НЗ немає жодного метра труби, жодного двигуна, жодного насосу. Якщо трапиться аварія, замінювати мережі і обладнання нічим буде.

Як повідомив директор Водоканалу, на підприємстві є ще одна проблема. Три тижні тому з «Виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства» зняли на 50% броню з працівників. До цього, як критичне підприємство, вони мали 100% броні.

Наші слесаря-ремонтники працюють і взимку, і влітку по пояс у воді. Вони на руки, чистими отримують 10200 -10400 гривень. Як мені, як керівнику, залишити цих кваліфікованих працівників на своєму робочому місці? Без них підприємство не зможе працювати!, – наголосив Радіон Хукаленко.

Він зазначив, що автопарк на підприємстві в жалюгідному стані. Всі автівки 70-80-х років.

Керівник комунального підприємства зазначив, що у Шостці тарифи на водопостачання і водовідведення найнижчі в області. За інформацією головного бухгалтера, Романа Тищенка, він становить 41,87 грн. У Сумах тариф для населення – 32,65 грн, плюс до кожної платіжки абонплата, за водопостачання 11 грн і на водовідведення 15 грн. У Конотопі тариф на воду складає 47,51 грн, й абонплата 12,55 грн. У Ромнах тариф для населення – 51, 48 грн і в Глухові – 66,00 грн.

Загальна сума заборгованості споживачів за послуги «Водоканалу» – близько 27 млн. грн, повідомив Роман Тищенко.  «І ви ж розумієте, якщо підвищите тариф, у вас ще збільшиться заборгованість?!» – запитав представник громадської ради Дмитро Кеня. На що головний бухгалтер погодився і підкреслив, що боржники, зазвичай, одні і ті ж: ” У когось коштів не вистачає, а хтось принципово не сплачує”. Зі слів пана Тищенка, щомісячно не платять за послуги Водоканалу близько 7 % абонентів.

Коментувати