Держава, Здоров'я, Новини, Реформа, Суспільство

З 1 січня розпочалась реформа медико-соціальних експертних комісій: звернення громадян будуть опрацьовуватися на телефонній «гарячій лінії» МОЗ

З 1 січня МСЕК припинили свою діяльність. На зміну їм запроваджується оцінювання повсякденного функціонування особи, яке проводять експертні команди з лікарів-практиків у багатопрофільних лікарнях. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Оцінювання може бути очне, заочне, дистанційне або за місцем перебування чи лікування. Вся інформація буде фіксуватися в електронній системі.

Завдяки електронній системі шлях пацієнта до отримання рішення стане коротшим. Також спрощуються важливі для багатьох процедури: встановлення або продовження інвалідності, оновлення індивідуальної програми реабілітації (ІПР).

Для продовження статусу інвалідності чи оновлення ІПР звертайтеся до свого лікаря. Він створить електронне направлення до експертної команди.

Для визначення потреби в допоміжних засобах реабілітації (ДЗР) ви можете звернутися не лише на оцінювання повсякденного функціонування особи — ДРЗ можуть бути призначені мультидисциплінарною реабілітаційною командою також у рамках отримання реабілітації у сфері охорони здоров’я або військово-лікарською комісією під час проведення експертизи для військовослужбовців. Для дітей ДРЗ як і раніше призначає ЛКК.

Для подовження тимчасової непрацездатності, потреби в догляді та соціальних послугах та з іншими цілями лікар також направить вас на оцінювання експертними командами.

Уже визначено 291 заклад охорони здоров’я, де сформовано понад 1476 експертних команд із понад 5000 лікарів-практиків.

Станом на вечір 1 січня 2025 року експертним командам передано понад 40 тисяч справ, розгляд яких затримали у МСЕК. Ці справи розглянуть у першому кварталі 2025 року. Запущено електронну систему й оцифровано понад 30 тисяч справ, – зазначив очільник Уряду.

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що з 1 січня 2025 року звернення громадян, що стосуються питань сфери охорони здоров’я, будуть опрацьовуватися на телефонній «гарячій лінії» МОЗ за номером 0800-505-201.

Додатково за номером 0800-602-019 працюватиме лінія, призначена для консультування у рамках реформи МСЕК з питань функціонування програмного забезпечення «Електронна система щодо оцінювання повсякденного функціонування особи» та організаційних питань впровадження такого оцінювання.

Детальні інструкції та повний текст читайте на сайті МОЗ.

Коментувати