Агровиробництво, Сільгоспгосподарство, Суспільство

З 1 серпня продовольча та сільскогосподарська організація ООН оголошує конкурс з підтримки сільських родин Сумської області, за результатами якого можна отримати 40 тис грн

У Шосткинській громаді розпочалися жнива ранніх зернових культур, обмолочено 100 гектарів озимої пшениці ультрараннього сорту, повідомив начальник відділу агропромислового комплексу Шосткинської міської ради, Василь Кіктьов. За його словами вдалося зібрати врожай, 70 центнерів з гектара.

Міський голова Микола Нога зауважив, що до реформи децентралізації, Шосткиський район у звітах показував врожайність ранньої пшениці не більше 30 центнерів.

Наші господарські товариства вийшли на 70 гектарів! І це як рядова подія. Вони тоді пояснювали свої врожаї низькою пайністю землі і говорили, що краще посадити ліси і взагапі на півночі нічого не сіяти. Сьогоднішні цифри зібраного врожаю – це велика мужність наших сільскогосподарських товаровиробників! Це серйозна і відповідальна робота. Тим більше в умовах війни, коли ні логистика, ні відправка грузів не працють, коли зруйновані елеватори і тисячу різних негараздів. А сільськогосподарські парацівники працюють і показують свою мужність! Дякуємо їм і будемо підтримуавати з найменших наших можливостей.

Стало відомо, що на отримання спеціальної державної дотації на утримання корів, з 68 домогосподарств Шосткинської громади подали заявки всього 12, на 39 голів на суму 273 тисячі гривень. Нагадаємо, бюджетна дотація у розмірі 7 тис грн на одну голову передбачена для виробників сільськогосподарської продукції, що мають у власності від трьох до ста корів.

Як пояснив Василь Кіктьов, через технічні проблеми сайту Державного аграрного реєстру, не всі бажаючі змогли подати заявку на грошову дотацію. Він зауважив, що з данної проблеми звертався особисто у Мінагрополітики , йому пояснили, що буде оголошено другу хвилю прийому заявок.

Тримаємо дане питання на контролі. Коли буде транш, оголосимо людям додатково

Начальник відділу АПК звернувся до старост старостинських округів Шосткинської громади з інформацією: з 1 серпня продовольчою та сільскогосподарською організацією ООН оголошено конкурс з підтримки сільських родин Сумської області, які належать до одного з трьох напрямків виробництва – це господарчий, агрокультура та бджільництво.

Подати заявки можна по цим трьом напрямкам в Асоціацію виробників молока Сумського Національного аграрного університета, на базі якого пройдуть тренінги. Після відбору, найкращі отримають 40 тисяч гривень.

Коментувати