Безпека, Влада, ДСНС, Події, Суспільство

З початку цього року на Сумщині вже зафіксовано 159 загорань сухої рослинності, а за останню добу вогонь охопив близько 50 гектарів природних екосистем

Запобігання і протидія масовим лісовим пожежам: які заходи для попередження загорань вживають на Сумщині?

Цю тему обговорили під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під головуванням начальника Сумської ОВА Володимира АРТЮХА.

Про підготовку до весняно-літнього періоду у лісах Сумщини доповіли представники Північного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, ОКАБ «Сумиоблагроліс», департаменту агропромислового розвитку ОДА та Державної служби України з надзвичайних ситуацій на Сумщині.

За інформацією начальника головного управління ДСНС в Сумській області Дениса КАРПЕНКА, основними причинами пожеж в екосистемах є: випалювання сухої рослинності, необережне поводження з вогнем, захаращення лісових масивів через важкодоступність до окремих ділянок через бойові дії, а також обстріли Сумщини, які росіяни систематично завдають по територій області.

У минулому році в області виникло 2018 пожеж, які спричинили загорання на території 2105 гектарах. З них 247 випадків на 487 гектарах землі спричинені обстрілами ворога.

8 людей внаслідок випалювання сухої рослинності за цей період отримали поранення, 1 людина – загинула. Фінансові збитки через лісові пожежі у 2024 році склали 18 млн гривень. А лише з початку цього року на Сумщині вже зафіксовано 159 загорань. За останню добу вогонь охопив близько 50 гектарів природних екосистем. Пожежі зафіксовані в усіх куточках Сумщини, повідомили в ДСНС.

Рішенням ради оборони області для громад були визначені завдання щодо профілактики пожеж і захисту населених пунктів, які межують із лісовими масивами. Заходи щодо створення мінералізованих смуг виконані у 117 населених пунктах Сумського району, 95 – Конотопського, 62 – Охтирського, 57 – Шосткинського, 64 – Роменського району. Однак у 188 населених пунктах області ця робота досі не проведена, – розповів Денис Карпенко.

Окрім обпахування зон потенційного загорання, додав керівник ДСНС області, громади мають забезпечити регулярний моніторинг територій, аби виявляти і на ранніх етапах ліквідувати осередки пожеж.

Ми наближаємось до літнього періоду, коли ймовірність виникнення пожеж у наших лісових масивах підвищується. Окрім цього ворог продовжує завдавати серйозної шкоди регулярними обстрілами. Усі наші громади мають оперативно виконати визначені завдання, відмежувати населені пункти, які прилягають до лісів, аби захистити людей. Відповідні рекомендації щодо взаємодії із аграріями, підприємствами лісового господарства до вас доведені, – звернувся до очільників громад області Володимир Артюх.

Коментувати