101, ДСНС, Події

За спалювання сухостою можна провести залишок життя у в’язниці – Держекоінспекція

Державна екологічна інспекція у Сумській області вже традиційно звертається до громадян з проханням не спалювати суху рослинність та її залишки і дотримуватись правил протипожежної безпеки на природних територіях. Нехтування цими заборонами навесні наносить особливо болючий удар по довкіллю, адже у цей час гніздуються птахи, народжуються звірята, проростають і розквітають рослини.

За інформацією регіонального управління ДСНС, цієї весни вогнеборці вже виїжджали на гасіння 83 пожеж в екосистемах Сумщини.

Проте, у ході здійснення рейдів працівниками Державної екологічної інспекції у Сумській області стає очевидним, що самих фактів загоряння сухої трави, очерету, лісової підстилки, торішнього листя тощо, – набагато більше. На жаль, багато фактів свідчать про умисні підпали, відтак паліїв не зупиняє навіть війна, – вказано в повідомленні.

З цієї причини 3 березня було внесено зміни до ст. 113 Кримінального кодексу України, якими визначено, що умисні підпали рослинності можуть розцінюватися як акт диверсії. За такі дії під час воєнного стану або збройного конфлікту передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на 15 років або довічного ув’язнення з конфіскацією майна.

Крім того, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, діють наступні штрафи:

– за порушення вимог пожежної безпеки в лісах (ч. 1 ст.77 КУпАП): для громадян – до 4590 грн., для посадових осіб – до 15300 грн.;

– за знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі (ч. 2 ст.77 КУпАП): для громадян – до 15300 грн., для посадових осіб – до 18360 грн.;

– за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах (ч. 1 ст.77-1 КУпАП): для громадян – до 6120 грн., для посадових осіб – до 20400 грн.;

– за ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду (ч. 2 ст.77-1 КУпАП): для громадян – до 12240 грн., а для посадових осіб – до 30600 грн.

Вкотре просимо бережливо ставитися до довкілля та не створювати небезпеку для життя і здоров’я людей. Пам’ятайте, що під час війни у рятувальників вистачає клопоту з розмінування територій, знешкодження боєприпасів, розбору руйнацій тощо. Не додавайте їм роботи своїм недолугим нехтуванням вимог законодавства! Попереджаємо, що по області працюють рейдові гупи, тому ціна кинутого у траву сірника може вилитися у круглу копієчку, – зазначає Державна екологічна інспекція у Сумській області.

Коментувати